Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet-e olyan mély baráságot...

Lehet-e olyan mély baráságot felnőtt korban kialakitani, mint a meglévő "legjobb" gyermekkori barátság, ahol van egy közös múlt?

Figyelt kérdés

Van 1 barátnőm, akinek több gyermekkori legjobb barátnője is van, akikkel nagyon erős a barátságuk.

Én nyitott vagyok arra, hogy egyszer idővel a mi kapcsolatunk is ennyire mély legyen, és én is egyszer a legjobb barátja lehessek (persze nem kitúrva a többi barátnőit).

Szerintetek ez lehetséges?

Tudom, az idő a kulcs, de nekem azért fontos az, hogy hova vezet a kettőnk kapcsolata.

Tudom, őt magát kéne megkérdeznem eről, de félek ha nemmel válaszol, úgy venném hogy semmi értelme az egésznek.


23/nő



máj. 11. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekkori barátságok a letartósabbak. Felnőttként már nehezebb barátokat találni, mindenki elfoglalt, munka, család, egyebek..
máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg közösen átéltek egy negatív időszakot, aminek pozitív lett akimenetele, akkor lehetséges.
máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintetek érdemes nála rákérdezni vagy inkább hagyjam az időre a dolgot?
máj. 11. 13:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen barátom, akiért a kezem tűzbe tenném, mégis hiszek benne, hogy igen lehetséges.
máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Meg akarod tőle kérdezni, hohy majd ő lesz-e a legjobb barátnőd?! Bocs, de én elmenekülnék a helyében. Senki nem tudja hová fejlődik egy kapcsolat, hülye kérdés.
máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5. Nyilván nem azt kérdezném meg, hogy én belszek-e a legjobb barátnője ;)

Hanem, hogy lát-e rá esélyt, hogy majd egyszer, idővel akár én is lehetek...

máj. 11. 13:47
 7/11 A kérdező kommentje:

4. Én már tűzbe tenném érte a kezem...

Ezért is fontos számomra a jövő kérdése.

máj. 11. 13:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Menekülnék egy ilyen kérdés után.

Nem csak az idő a kulcstényező, hanem a közös élmények is, arra koncentrálj.

máj. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a felnőtt barátságoknál már nincs szükség ilyen cimkékre, hogy "legjobb barátnő". Ez még általános iskolában/gimi elején oké, de egy felnőtt kapcsolat már elég érett kell, hogy legyen ahhoz, hogy ilyen megnevezésekre ne legyen szükség. Ha tudod, hogy valaki kedvel, jól kijöttök, számíthattok egymásra, segítitek egymást a nehéz helyzetekben, akkor nem tök mindegy, hogy melyikőtöknek hány másik ilyen kapcsolata van egymáson kívül?

Nem attól fogja egy kapcsolat kiállni az idő próbáját amúgy sem, hogy megbeszélitek, hogy akkor ti most "öribarik" lesztek. Egyébként sem garantálna ez semmit, ha jobban belegondolsz. Mondhatja bárki, hogy aha, örök barátság, aztán később elhanyagolhat, de fordítva is működik; egy igazán jó kapcsolatban nincs szükség arra, hogy esküt tegyetek egymás előtt, hanem ott van a kölcsönös bizalom, hogy később is számíthattok egymásra.

Számodra is egyébként egészséges, ha nem csak egy "bff"-ed van, hanem nyitsz több ember felé, kiépítesz másokkal is szoros kapcsolatokat.

máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válszokat! 9. Teljesen igazad van.
máj. 11. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!