Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lánybarátnak milyen színű...

Lánybarátnak milyen színű rózsacsokrot érdemes adni, ami nem annyira félreérthető? És hány szálas legyen?

Figyelt kérdés

Ez csak kiegészítő ajándék, mert amit amúgy adok, az magában furcsa picit… Mellé akarok venni rózsát is meg csokit.


A szülinapja is mostanában lesz, de többféle alkalomból kapná…


Ahogy olvastam a rózsaszín, a fehér vagy az ilyen barack színű lenne a legjobb… De melyik legyen és hány szál?



máj. 8. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne általánosíts!


Tudod, hogy szereti a rózsát? Miért pont azt akarsz adni? Inkább abban gondolkozz, hogy mi a kedvenc virága és abból venni neki egy cserepest, ha elérhető vagy abból pár szálát. Csokrot semmiképpen nem érdemes, mert szerintem barátnak nem adunk csokor virágot és amúgy is szimplán csak "pazarlás" mert 2 hét és dobják a kukába.


Szóval én inkább azon lennék, hogy személyesebb ajándékot adjak a virág tekintetében is.

máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Valahol értem amit mondasz és köszi a választ, ment a pont…


Viszont nem általánosítok, a virág-ajándékoknak kultúrája, hagyománya van, én viszont nem ismerem. Amennyire utána olvastam akár férfi, férfinak is adhat rózsacsokrot bizonyos alkalmakból…


Régen nagyon jó barátok voltunk ezzel a lánnyal, mára már eltávolodtunk kicsit és inkább csak haverok vagyunk.

A lényeg, hogy fogalmam sincs hogy mi a kedvenc virágja, hogy őszinte legyek az exbarátnős kedvenc virágát sem tudom….


Szóval lehet, hogy igazad van abban hogy személyesebb lenne a kedvenc virág, de nem tudom hogy mi az, vagy hogy van e ilyen neki és részemről a drágább csoki, meg a csokor, az csak biztonsági ajándék a “valós” ajándék mellé, ami személyesebb (szerintem).


De az a baj, hogy az ajándékozásra mindig nagyon rágörcsölök mindenki esetében…

máj. 8. 12:44
 3/11 A kérdező kommentje:

1 szál virág rózsából, többnyire csak vörös, “romantikus” rózsából érhető el…


Minőségi színes rózsákat általában csokorban, 10 száltól lehet venni.


Tudom, hogy a cserepesvirág úgymond etikusabb, de szerintem nem illendő ilyet adni, max rokonnak… Mivel, hogy benne van az is, hogy “ez nem hervad el, ez még él, tessék gondozni, minél tovább életben tartani”.

máj. 8. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Keress rá arra, hogy "örökrózsa". Azt nem kell gondozni sem.


#1 voltam.


(Azt továbbra sem gondolnám, hogy lány barátnak csokor rózsát kellene adni.)

máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne rózsát vegyél, az már magában félreérthető szerintem. Bármilyen kedves kis csokorral elérheted a célod, a gesztus maga nagyon szép! A virágboltost kérd meg, hogy alkosson valamit x összegért. Segíteni fog, együtt kitaláljátok. Bízz az eladóban!
máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tudja szösz, de én alapból nem szeretem a vágott virágot (a rózsát különösen), mert sajnálom, hogy levágták, a cserepeset viszont nem tudom életben tartani, kár kínozni szerencsétlent...


Hagyomány ide vagy oda... :)

máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ha nekem ilyen figyelmes fiúbarátaim lennének, mit nem adnék érte.

Ritka kincs vagy!

Majd amikor átadod, kérdezd meg tőle, hogy mi a kedvenc virágja :) Gondolj a jövőre, következő alkalommal már könnyebb helyzetben leszel.

Virág helyett plüssállat, nagyon meredek ötlet?

máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyszer adni akartam egy szál rózsát az exemnek, csak azért is, de nem fogadta el, mert mit szólna hozzá a párja.

Rózsát ne.

Azt azért tudni fogja, hogy fontos neked, hogy nem is vagytok annyira jóban, de tudod, hogy mikor van a születésnapja és még készülsz is rá. Csinálj magad virágot papírból, rajzolj vagy írj képeslapot. És akkor az öntözés vs vágott virág probléma letudva.

Most volt Anyák napja, rengeteg ötletet találsz, az ovisok is nagyon szépeket tudnak csinálni! Minél egyszerűbb, annál jobb ;)

Mindent bele, szeressétek egymást!

máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mit vittél végül?
máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#4 én speciel pont ezt tartanám túlzásnak, ha csak barátok


Kérdező, én a rózsaszín verziónak örülnék legjobban, de szerintem a barackszínűvel nem tévedhetsz

Egy szálat vegyél csak belőle


De az is jó, ha másféléből veszel egy csokrot (én személy szerint előbbinek örülnék jobban)


Remélem örülni fog neki :)

máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!