Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kell(ett) volna megőriz...

Hogyan kell(ett) volna megőrizni a gyerekkori barátságokat?

Figyelt kérdés

2021. okt. 19. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem lehet megőrizni, sokan lemorzsolódnak, ha 1-2 ember megmarad, az már jó arány. Az emberek változnak, új iskolába kerülnek, költöznek, párt találnak, új barátaik lesznek, ezek mind lazítják a régi kapcsolatokat.
2021. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Az emberek felnönek, változnak és a gyerekkori barátságok megszünnek, mert semmi közös téma nem marad - az ovis élményekröl beszélgetni nem érdekes tartósan.
2021. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy. Akinek mennie kell az megy.
2021. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kellene őket megőrizni. Kamaszkorban, fiatal felnőttkorban rengeteget változunk, felesleges ahhoz ragaszkodni, hogy márpedig ugyanazok maradjanak a barátaink, akik 10 vagy akár 20 éves korunkban voltak. Ezzel pedig semmi baj nincs, nem azt jelenti, hogy ezek akkor és ott ne lettek volna igazi barátságok. De ne kelljen már leragadni az általános iskolában.

Emellett egyébként nagyon jó tud lenni, ha ezekkel az emberekkel néhány évente összejövünk mondjuk egy osztálytalálkozó keretében, mindenki elmeséli, mi van vele, nosztalgiázunk, beszélgetünk stb. Ennek megvan a létjogosultsága.

2021. okt. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben egyetértek az előző hozzászólókkal: Sehogy sem lehet megőrizni.


Talán akkor lehetne, ha mindkét barát ott maradna , azon a környéken , utcában , ahol született, felnőtt.


Azért gondolom ezt, mert nekem csak azok a barátságok működnek igazán, amelyek esetében fizikailag közel vagyunk egymáshoz.


Sajnos a 2 legjobb barátom másik városban lakik, kb . 40-60 km-re, így évente 2-szer találkozunk. Online váltunk üzeneteket, de az nem az igazi.


Én már a negyedik városban lakom életem során,sajnos az utolsó kettőben nem alakultak ki barátságok.

2021. okt. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!