Xbox 360 vagy Ps3?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemes megvenni? Mi a hátránya és az előnye a két konzolnak?

2012. dec. 2. 16:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ps 3 de az xbox 360 is jó
2012. dec. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindegy. A Ps3 is jó meg az Xbox 360 is.
2012. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó, exkluzívok alapján dönts, illetve hogy baráti körödben melyikből van több (ha érdekel a co-op), és hogy akarsz-e fizetni a multiért (illetve hogy akarsz-e egyáltalán multizni).

Meg PS3-on a PS+ előfizetést is érdemes megemlíteni, ahol az Instant Game Collection talán a játéktörténelem legnagyobb akciója.

2012. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Az Xbox360 a 720p játékokat képes felskálázni 1080p-ben.

A felbontás manuálisan állítható kb 10 féle felbontásból választhatsz.

A PS3 mivel nem skáláz és mivel a játékok 90%-a 720p-ben jön ki csak ezt a felbontást képes visszaadni.A felbontás nem állítható mert automatikusan érzékeli a játék felbontását és abban jeleníti meg amivel a játék kijött( ez 720p).

Ezen a PS3 fórumon taglalják ezt a kérdést.

[link]


Az Xbox360-hoz jó áron megveheted a játékokat itt.

[link]


A PSN ingyenes(de cserében jó párszor fel is törték)a fórumon amit linkeltem erről is beszélnek.

Az Xbox Live fizetős évente 7490Ft ami havi 600Ft-ra jön ki van játék közbeni chat lehetőség(nem kell kilépni a játékból) ,Youtube,készül a Skype és az Internet Explorer.

[link]


Még az is szempont lehet hogy az Xbox360 kontrollere klasszisokat ráver a PS3 kontrollerére egy lövöldözős játéknál nagyon érezhető a különbség rendesen érzed hogy visszarúg a fegyver.A PS3 kontroller csak remeg a kezedben mint egy ázott kismacska.Sokan mondják nem a kontroller számít de ez hülyeség mert nem mindegy mennyi élmény jön át a játékból és mennyire érzi magát résztvevőnek a játékos.Szerintem az Xbox360 többet átenged a játékból jobban benne érzi magát az ember és még meg nem vettem a PS3-at ez a különbség nem jött le de most hogy mindkét konzol megvan bátran állíthatom hogy egy jó kontroller igen is fokozza a játék élményt.Az Xbox360 megvétele előtt nekem is PS2-m volt és nem bántam meg hogy váltottam.


Vagy dönthetnek még az Exclusive játékok is és az hogy az ismerősöknek milyen konzoljuk van ha együtt szeretnétek multizni.


Xbox360 Exclusive játékok.

[link]


PS3 Exclusive játékok.

[link]


Én az Xbox360 ajánlom az enyém lassan 5 éves lesz a PS3 nem rég vettem de csalódnom kellett benne grafikailag(a játékok 10%-a 1080p a többi 720p és full HD TV-n nagyon ki jön a különbség) is és a kontroller szempontjából,a játékok is drágábbak mint a Xbox360-ra.


Választhatsz az exclusive játékok alapján de ha a PS3 választod barátkozz meg azzal hogy a multiplatform game-k jóval rosszabb minőségűek lesznek.


http://www.youtube.com/watch?v=Q1u77Hk30UQ


http://www.youtube.com/watch?v=QuOBSSabBU0


http://www.youtube.com/watch?v=phVJgM4RJA0

2012. dec. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezt hanyadjára is látjuk? :D


Mind1, olvass egy kicsit itt [link]

2012. dec. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Házimozi is feljavítja jobban mint box és jó vele a hang.

XBOX-BAN NINCS NATÍV 1080p míg a ps3-ban igen.

Szerintem ps3 de mindjárt jönnek a fanok akik lehúznak.

Aki nem van de volt box-a az azt mondta alig bírta 2 évig az xbox-a a ps3 meg 7 évig is bírja.

2012. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én Xbox-om most lesz 5 éves.A PS3 játékok 95% 720p.Az Xbox360 manuálisan állítható felbontásügyileg KB:10 fajta beállításból lehet választani a (HDTV Settings-ben) a PS3 automatán érzékeli milyen felbontást támogat a játék és abban a minőségben adja a jelet a TV-nek.Legalább is nem találtam a menüjében állítási lehetőséget a felbontással kapcsolatban.Úgy hogy érvelés Fail.
2012. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A PS3 7 évig bírja?Hogyan? 2007-ben dobták piacra még le sem telt a 7éves ciklus az első generációs PS3 1-2 év után megadta magát(sárga LED-es probléma)csak a különbség annyi hogy az MS nem csinált lejárató kampányt a hibás gépek miatt mint a Sony a 3LED problémás xbox-al tette.Plussz amit kevesen vesznek figyelembe az MS 10 napon belül cseréli a meghibásodott gépeket még a Sony-nál 1-2 hónapot darizhat a tulaj mire foglalkoznak vele és ez nem légből kapott infó hanem tény.utána kéne nézni a dolgoknak nem valami idióta fanboytól tájékozódni.
2012. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még ami lemaradt ha olyan über konzol a PS3 miért csak 1 év garanciát adnak rá és hogy-hogy az Xbox360-hoz 2-3 év garancia jár?Biztos azért mert az MS nem bízik a konzoljába mi?Az Xbox support pedig egy ingyenesen hívható szolgáltatás amit más konzoloknál hiányolok ja és ha esetleg a konzol meghibásodik még érte is jönnek nem kell egy lépést sem tenni vagy javítják vagy kicserélik és vissza is hozzák szintén nem kell szaladgálni érte, csak ennyire támogatja az MS a konzolját ezen azért el lehet gondolkodni mekkora a háttér támogatás.
2012. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Idézet PS3 fórum.

"Továbbra is azt mondom, hogy nem igaz az alapkijelentésed, miszerint a a 720p játékok jobban néznek ki a fullHD felbontású panelen, ha elvonatkoztatok a TV felskálázásától is (de nem értem miért kéne elvonatkoztatni tőle, mivel pont az a lényege a dolognak). Mert ugye az alapkérdés továbbra is az volt, hogy:


"Ugye a játékok nagy része 720p felbontáson fut, nekem meg 1920x1080-as TV-m van. Jobban néznének ki a játékok ha natív felbontású HD-Ready Tv-n játszanék?"


Magyarul nem az a kérdés, hogy skáláz-e a PS3, vagy sem, hanem hogy a 720p játék ha 720p-ként jön ki a PS3-ból, akkor milyen felbontású megjelenítőn néz ki jobban. Márpedig erre az egyértelmű válasz az, hogy azon, amelyiknek a natív felbontása közelebb áll a 720p-hez (tehát a HD-Ready-n), nem pedig az, hogy a fullHD-n. Erre írtam, hogy a HD-Ready TV-k vagy 1024x768 vagy 1366x768 felbontásúak szoktak lenni, ami ugye igen közel van a 720p felbontáshoz (hiszen pont az a kritériuma a HD-Ready minősítésnek, hogy 720 fizikai sor legyen a megjelenítőn), épp ezért - szigorúan csak a felbontást tekintve - a HD-Ready TV az alkalmasabb a PS3 játékra, ezt mindig is ki szoktuk emelni, amikor valaki konzolhoz keres TV-t.

Itt viszont egy fullHD TV-je van a kérdezőnek, így jön képbe a TV felskálázása (amit nem lehet megkerülni, akárhogy is sulykolod), mert ha viszont a kérdésben szereplő fullHD TV-re küldöd a 720p jelet, akkor a TV-nek drasztikusan bele kell nyúlnia a képbe, skáláznia, upscale-elnie kell a saját, 1920x1080-as natív felbontására, mivel nem a képernyő közepén fogja megjeleníteni a játék képét, hanem teljes képernyőn. Ezen eljárás mindenképp veszteséggel jár, mind minden olyan konverzió, amely során kicsiből kell nagyot csinálni, hiszen nincs annyi infó a képen, amennyi kéne a natív felbontás kitöltéséhez. A TV itt trükközik, interpolál, a kép ennek következtében pixelesedik, artifaktol, stb. (kicsit olyan ez, mikor egy thumbnail fotót kell teljes képernyőre nagyítanod - csak nyilván annyira azért nem rossz minőségű, mert a TV-k upscale-chipje azért egy picit fejlettebb), mindezt olyan mértékben, amennyire minőségi a TV-ben levő elektronika. Márpedig azokban igen nagy a szórás.


Amiért esetleg jobbnak láthatod egy fullHD-n a képminőséget, az mondjuk abból adódhat, hogy az adott fullHD modellnek az általános képminősége (értsd: kontrasztátfogása, színhűsége, fekete-szintje) jobb volt, mint annak a HD-Ready-nek, amihez hasonlítottad, de semmiképp nem a felbontásbeli különbségből! De ez abszolút nem általános, sőt, a normális HD-Ready TV-ket (pl. Panasonic X20, C2, C3, stb.) sokkal inkább szoktuk javasolni megvételre, mint a belépő, vagy alsó-középkategóriás fullHD-ket, mivel általános képminőségben is többet nyújtanak, a kisebb felbontásuk pedig kifejezetten kedvez az SD- és 720p felbontásoknak.


Szóval azt semmiképp sem jelenthetjük ki, hogy a fullHD felbontás a PS3 játékoknak kedvezne, mert az önmagában pont ront rajtuk, ami előnye lehet a fullHD TV-nek, az nem a felbontásában keresendő.

A BD-lejátszás persze már más tészta, ott egyértelműen a fullHD felbontás az előnyös, hiszen ott meg nagyobb forrásból kéne kisebbet csinálni ahhoz, hogy a HD-Ready-n megjeleníthető legyen, magyarul nem pixelpontos a megjelenítés, veszik el részlet."

2012. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!