Mire jó az iPad?

Figyelt kérdés
A gyerekem egy iPad-et akar karácsonyra csak nem tudom mi az, mit lehet vele csinálni? És kb. mennyibe kerül?

2012. nov. 3. 07:14
 1/5 SzilKa ***** válasza:
100%

Táblagép, olyasmi, mint egy kaptop, csak nincs külön billenytűzet rész, hanem érintőképernyős. Lehet rajta netezni, játszani, stb. Apple termék, így elég drága, 160-200 ezer kb, attól függ, hány gigásat szeretne, illetve csak wifi-s, vagy 3g-s is.

Amúgy google-zz rá.

2012. nov. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SzilKa ***** válasza:
Kaptop=laptop
2012. nov. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ő sem tudja hogy mit akar vele , csak sikeresen átverték a reklámok.

A Tescoban most van akciósan Myaudio tablet , az jó volna neki, 19999

2012. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlom a fent említett, illetve hasonló -olcsó- silány minőségű Táblagépek vásárlását.


Kidobott pénz, 70-90e körülit nem engedhet meg, akkor jobb hanyagolni az egészet. Az ok, amiért nem ajánlom: Rossz minőség, lassú, élvezhetetlen. Hamar tönkremegy.


iPadről tudni érdemes, hogy több éve van a piacon, ez idő alatt sok generációt élt meg:


iPad 1-et már 55-70 ezertől lehet kapni, 2. generációsat (én ezt ajánlanám a legjobban ha számít az ár) kb. 85-90 ezertől lehet használtan, jó állapotban kapni. Utána 100-160e ig vannak 3. és 4. generációs iPadek, de -bár kortól függ- a gyerek nem igen lát majd különbséget kisebb meg nagyobb képernyőfelbontás között. Már az iPad2-nek is gyönyörű kijelzője van.


Érdemes körbenézni Vaterán, apród.hu-n.


A kérdés 2. felére pedig: Az ipad tulajdonképpen egy érintőképernyős laptop, csak jobb annál, a világ legjobb operációs rendszerével.

2012. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Multigod97 ***** válasza:

Gyakorlatilag egy 9.7"-os multimédia lejátszó, lehet rajta zenét hallgatni, filmeket nézni, jegyzeteket írni, internetezni, játszani és hasznos alkalmozások segítségével könnyebbé tudod tenni vele az életedet. Gyorsan, és egyszerűbben tudsz vele dolgokat megnézni, azonban természetesen vannak lemaradásai a számítógépekkel szemben, de általános felhasználásra nagyon jó. Sokan azt állítják, hogy dolgozni is lehet rajta, ez nem igaz, vagy legalábbis nagyon kevés munka van, ahol hasznát lehet venni (pl.: riporter). Lehet hozzá csatlakoztatni Bluetootkon billentyűzetet, de még hivatalosan egeret nem.

~ iPad (első generáció): nincs kamera, nincs "Full HD"-s kijelző, vastagabb, mint a maiak, lassab, kevesebb benne a RAM (512MB).

~ iPad 2: kamerák elől hátul (VGA/2MP), erősebb kétmagos proci, sokkal vékonyabb és le lett kerekítve az oldala és ezt már lehet fehérben is kapni.

~ Az Új iPad (ez a neve, igazából iPad 3): Új Retina kijelző, erősebb proci, Siri, kicsit vastagabb és nehezebb lett, több RAM (1Gb), jobb kamerák (1,3/5MP)

~ a mostani Az Új iPad (4. Generációs): csak abban változott, hogy 2X erősebb lett a proci, nem melegszik annyira, 4G kompatibilis az egész világon és mostmár Lightning csatlakozó van rajta.

Ezeknek az ára 80-250 ezer forint között mozog. Nekem iPad kettesem van és teljesen meg vagyok vele elégedve, de mivel már itt van a 4. generációs iPad, tehát a 3-mas ára lejjebb ment, szóval a 3. generációsat ajánlom neked.

2012. nov. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!