Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az úgy nevezett sárga kazettás...

ChuckAlexander kérdése:

Az úgy nevezett sárga kazettás nintendoknak miaz igazi neve?

Figyelt kérdés

Lehet még venni ilyet valahol?? Belehet ezekhez még szerezni ilyen kazettákat???

Jó lenne még egyszer ilyenen játszani gyerekkoromban nagyon szerettem ezzel játszani :))



2012. jún. 26. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

SNES volt (Super NES, Super Nintendo Entertainment System). Szerintem ahogy kiment a divatból az új konzolok megjelenésével (2000-es évektől), úgy tűnt el a kínálatból is.


Szerencsére PC-n is lehet ezekkel a régiségekkel játszani, egy Nintendo emulátorra van szükség, és a hozzá készült játékokhoz (ROM-ok). Én is úgy játszottam végig a Mario-kat pár éve.

2012. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

#1: A SNES-be szürke kazetták mentek: [link]

A sárga kazettás gépek a NES (Nintendo Entertainment System) olcsó másolatai voltak.

2012. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A SNES, azaz super nintendo entertainment system nevezetű konzolba szürke kazetta ment. Teljesen más színvonal volt,mint a sárga kazettás piaci "nintendo". Egy snes kazetta fénykorában került 9-10 ezer ft-ba,ha jól emlékszem. Ami a sárga kazettás gépeket illeti, sok eredeti konzolt másoltak, legalábbis a külseje hasonlított az eredetire, meg másképp nevezték el,mint az eredeteit, pl. volt ilyen "másolata" a playstation 1-esnek polystation,vagy ilyesmi néven. Vagy saját névvel látták el a sárga kazettás nintendot, pl. terminator (nekem anno ilyenem volt). Vaterén lehet,hogy belehet még szerezni sárga kazettás nintendot.
2012. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
NES,de a hamisítványok (sárgakazettás,amire te is gondolsz) famiclone-ok voltak.
2012. jún. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek :)
2012. jún. 27. 10:27
 6/11 A kérdező kommentje:
A neten hol lehet ezekkel játtzsani?? Elküldenéd az oldlat???
2012. jún. 27. 10:28
 7/11 anonim válasza:

Ezzel lehet elindítani a játékokat: [link]

Itt vannak játékok: [link]

2012. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi már ki is próbálom ;) :)
2012. jún. 27. 16:06
 9/11 anonim válasza:
A sárgakazis konzolokat Famiclone-nak hívják. :P Az eredetit pedig NES-nek.
2012. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 poltergeist84 válasza:

Így van, azok a sárga kazik FamiCom klónok voltak, olcsón.

De máig is játszom velük. Hogy hogyan?

PC-n: a NEStopia nevű alkalmazással

[link]

Androidon: a Nostalgia.NES alkalmazással

[link]

ROM-okat (játékokat) pedig innen töltök:

[link]


:)

2016. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!