Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Találtam 1 telefont (Samsung...

Találtam 1 telefont (Samsung S5230) és vettem bele egy T-mobile-os kártyát (a telefon eleve T-mobile-os) és azt írja ki hogy korlátozott hálózat. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
De régebben ki volt próbálva egy T-mobile-os kártyával, és akk minden jó volt, működött rendesen, de utána azt sem fogadta már el. Mi lehet a gond talán letiltották a telefont? Mit tegyek hogy jó legyen?
2010. nov. 10. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1, bunkó vagy ha megtartod. ugyanaz mintha elloptad volna. én is hagytam már el telefont, hidd el nem kellemes érzés.

2, a tulaj remélhetőleg letiltotta.

2010. nov. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bp1985 ***** válasza:
100%
Add le a t-mobile bármelyik pontjába, és visszakerül a tulajdonosához. Remélem tőled is ellopnak, vagy fogsz elhagyni telefont, megtudod majd milyen jó érzés. A tulaj jól tette, hogy letiltotta, mivel a hozzád hasonló emberek nem tudják használni.
2010. nov. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Dugd fel a végbeledbe. Az lesz a megoldás.
2010. nov. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem gondoskodsz a talált telefon visszajuttatásáról, az jogilag hasonló kategória mintha ellopnád.


Ha a saját simed rakod bele, akkor magaddal tolsz ki vagy mással ha nem a sajátodat teszed bele.

Mert ha a telefont lopottnak jelentették, akkor kellemetlenségekre számíthatsz.


Az előfizetőnek, az előző tulajnak a szolgáltató felé a rendőrségtől vinnie kell papírt ha a telefonját ellopták/elvesztette, arról hogy azt bejelentette.

Ezek után ha ő csak azt észlelte hogy nincs telefonja, nagy valószínűséggel lopást jelenthetett. Mondjuk mire hazaért nem volt telefonja, ezért rögtön arra gondol hogy a buszon lenyúlták a zsebéből vagy ilyesmi.


A másik dolog: én is hagytam el már telefont. Ráadásul külföldön. Az otthoni szám megvolt a mobilban, és milyen mák hogy úgy volt beírva: HOME. :)

Szóval felhívták hogy otthagytam egy üzletben.


Viszont én is találtam telefont, a z egyik számot felhívtam ami ANYU-ként volt beírva. Mondták is hogy a kedves lánya már nygaon kereste a mobilt, már le akarták tiltatni. Visszakapta a jószágot, én meg kaptam egy ötezrest a segítségemért. Ha nem adom vissza, akkor meg lettt volna egy letiltott mobilom, meg valaki aki szer helyzetben van emiatt, mert mondjuk sok szám elveszlik a telefonnal, vagy esetleg nem érik el fontos dolgok miatt mert nincs min, stb ...

2010. nov. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2010. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bunkó vagy, hogy megtartod...
2010. nov. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy pontosan ilyen telefont hagytam el! :// Nagyon bunkó vagy ha nem juttatod vissza a tulajhoz!!
2010. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az 1978. évi IV. törvény a Büntetőkönyvről

325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el.


Vagyis a törvény a jogtalan eltulajdonítást akár szabadságvesztéssel is büntetheti.


A kérdező esetében egy százezres nagyságrendű pénzbüntetésre esetleg ennek megfelelő napszámú (20-40 nap) közmunkára és próbára bocsátásra lehet számítani, ha a büntetőbíróság elé kerül az ügy.


Vagyis az első hozzászóló abszolút helytelen, sőt TÖRVÉNYSÉRTŐ választ adott, hiszen a hozzászólásában felbújtotta a jogtalanság elkövetésére a kérdezőt ("használd"), melyet szintén büntetni rendel a Btk.


A talált dolgot a hatóság felé nyolc napon belül LE KELL adni, és amennyiben a gazdája NEM JELENTKEZIK 1 éven belül, úgy a PTK. szerint a találó személy kisajátítja a dolgot, azaz tulajdonjogot szerez rá.

2010. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
Szia kérdező! Én is talltam egyet, írj privibe4
2011. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

tényleg szar érzés!Én egy Iphone 4s-t hagytam el és abban a hitben hogy a buszon a zsebembe tettem.HÁT NEM!

FÉLRE RAKTAM!NEM VOLTAM HAPPY AZT SEJTHETED!

2013. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!