Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen gyakran cserélitek le...

Milyen gyakran cserélitek le a telefonotokat és milyen ok miatt?

Figyelt kérdés
Évente?Hogya megjelenik egy új készülék vagy pár évente amikor már picit elavult a telefonotok vagy ha véletlenül tönkre megy?Én például most iphone 7+ról váltottam iphone 15-re,elég éles váltás volt.Szerintem én ezzel egy 4-5 évig elleszek.

máj. 3. 10:18
A kérdező szavazást indított:
Évente
2-3 évente
4-5 évente
6+ évente
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Én csak akkor cserélem, ha valamilyen oknál fogva használhatatlanná válik számomra.
máj. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Akkor lássuk az okokat:

- Szoftveresen kuka, nem kap frissítést -> Valahogy kivárom, ameddig összejön a pénz a következő telefonra, a régitől megszabadulok.

- Gyári hiba, bootloop és társai(köszi LG) -> Azonnali csere, ez a useeren kívül álló hiba.

- Nagyon lelassul, nem hozza az általam várt színvonalat -> Lásd első pont.

- Van olyan jó telefon, amire váltanék. -> Szintén váltok, de ez a varázs nagyon elmúlott úgy 2018 után. Nincs újítás és nagyítóval keresek telefont(aztán rájövők, hogy muszáj az aktuális Pro iPhone-t vennem, mert nincs más, ami azt hozza)

Manapság egy 5-6 éve, de régebben ez 2 év volt. Komolyabban veszik a gyártók a frissítést(már amelyik, ez csak a Samsung, Apple párosra igaz)éppen ezért manapság megéri csúcstelefonra beáldozni mert érezhetően kitolódott a telefon csere is.

Lelassult a fejlődés.

Jelenleg 15 Pro-m van, 2027-ben cserélem a következő Pro-ra, ha ettől jó áron megválok, meg a 18 Pro hoz annyi változást. Ha nem, akkor értelemszerűen marad ez.

Én 13 Pro-ról is váltanék erre, SE2020-ről váltottam így még inkább megérte.


Sima szériát elvből sem venném, az S24 felmossa vele a padlót nem is kicsit...

máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Morzsi007 ***** válasza:
49%
Én minimum 3 évig, de inkább tovább használtok egy telefont. Tavaly én végén cseréltem le a 3 éves 12 Mini-t, semmi bajom nem volt vele, max az akksiján éreztem, hogy valamivel kevesebbet bír, de nekem elég volt úgy is, a fiamnak kellett egy telefon, megkapta én meg vettem egy 15 Pro-t. 15 éve iphone-t használok, de ez az első Pro verzió, amit vettem. Ezt szerintem jóval tovább fogom használni, mint 3 év.
máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
55%
Ha tönkre megy akkor veszek újat. Olyan 3 évig kb.
máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Már megint ez a kérdés...


Akkor cserélem, amikor az előző már nem jó.

máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Amíg tudja a készülék azt nyújtani amire szükségem van, addig eszembe sem jut lecserélni. Eddig ezt 3,5-4,5 évig tudták. A mostani 3 éves, és semmi gond vele. Egy jó tok is sokat segít a szabedesés hatásait csökkenteni.
máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

2 évente, mert belassulnak.

Általában felső kategóriás telókat veszek, a huaweit imádtam soha semmi gondom nem volt velük és 3-4 évente cseréltem, de google nélkül nem tudok élni. Xiaomit nagyon utáltam 1 évig se használtam, kikészített, de a samsung S széria bevált nekem.

máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Én az első komolyabb telefonom 4,5 év után cseréltem, a jelenlegi csak három éve és pár hónapja van meg de már teljesen kuka pl az aksija. Viszont annyira drága egy eredeti aksira való csere, hogy lehet nem is éri már meg ennyi pénzt egy régi telefonra költeni. Én általában mindig akkor cserélek amikor már problémám van a tárhellyel( bár ez a legkönnyebben orvosolható), ha problémás már az aksija, nagyon belassul és a mindennapi dolgaim elvégzését is megnehezíti. Imádom ezt a kis telefont amit most használok, de nagyon érik a cserére. Viszont jelenleg nincs olyan ami annyira megfogott, hogy ezt azonnal el akarjam dobni érte, a legújabb iPhone telefonról sok negatívumot hallottam, úgyhogy jelenleg várok egy általam is jónak ítélt modellre.
máj. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Morzsi007 ***** válasza:
39%
Jelentkezzen aki lepontozott és árulja el már, miért is.
máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Mindenki le van pontozva, amit alapvetően végképp nem értek egy olyan kérdésnél, ahol mindenkinek a saját véleményére kíváncsi a kérdező. Ergo nincs jó vagy rossz válasz😂De tudod akinek nem tetszik a kommented vagy nem ért veled egyet így éli ki a frusztrációját…
máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!