Miért nem szabad a mikro elé állni, ha épp melegít szóval be van kapcsolva?
Ha nem sérűlt az ajtóban lévő rács, és nem használsz szívritmus szabályzót, nyugodtan a mikro elé állhatsz.
Semminemű egészségkárosodás nem érhet!
Tegyél elé egy fémtárgyat! Pattog? Nem. Akkor nem szökik ki a mikrohullám.
Ennek ellenére a bécsi szakács ismerősünk nem enged eléállni.
Ha már egy régi, használt jószág, akkor jobban kell vigyázni.
A szemedre és a nemi szerveidre vigyázz - a többi jobban bírja.
A mikróban egy elektromágneses tér van és ebben forog a melegítendő (víz tartalmú) cucc.
A víz dipólus molekulái ( a poz.és neg. töltések súlypontja 104,3 fokot zár be) rezgésbe jönnek, a keletkező súrlódási hő átmelegíti a kaját, ott jobban ahol nedvesebb.( Ezért forró a lekváros süti közepében a lekvár, amikor a tészta meg csak langyít.)
No szóval a "szigetelés ellenére", a mikrókból ki-ki lóg ez a baromi erős elektromágneses tér, ami nem túl szuper az élő szervezetnek.
Ez a mikrós "kísérlet" nagyon nagy butaság. Aki foglalkozik amatőr rádiózással, vagy alap fizikával, az tudja. Lássuk miért is mondom ezt:
A mikrohullámú sütő frekvenciája kb 2450Mhz teljesítménye változó de általában 500-1000W
A telefon által használt frekvenciák: 800 / 900 / 1800Mhz
Teljesítménye kb max 2w. A telefon attól függően, hogy milyen jel erősséget kap, kapcsolgat a használt frekvenciák között. (ill. összefűzi azokat)
Tudni kell, hogy minél magasabb hz-es jeleket bocsájtunk ki, a sugárzás annál kevésbé lesz ellenálló a különböző szigetelő közegekkel szemben. Viszont minél nagyobb frekvenciát alkalmazunk annál nagyobb lesz a spektrum sávszélessége.
S akkor erre egy szemléltető példa:
Ha lemegyünk a metróba, és telefonálunk, akkor a telefon átkapcsol 800Mhz frekvenciára, mivel az ellenállóbb a szigetelő közeggel szemben. Viszont 800Mhz-en kisebb a sávszélesség, ezért romlik a minőség. Amint kijövünk a metróból és kisebb lesz a szigetelő közeg, a telefon átkapcsol 1800Mhz-re, a jobb minőségű adatátvitel érdekében.
A mikró 2450Mhz-en működik, s így nehezebben jut át a szigetelésen. Az ajtaja kb 30-40 dB csillapításra szokott hitelesítve lenni. Ez kb. 1.000-10.000-szeres csillapítást jelent ezen a frekvencián. Vagyis ha 700 wattot feltételezünk 0,7-0,07 watt jönne ki (sőt, ennél is nagyságrendekkel kevesebb, mivel az étel elnyeli a sugárzás jelentős részét). Ebből az következik, hogy ha a fejünket a működő mikróhoz szorítjuk, akkor még mindig kevesebb behatás történik, mintha a fülekhez szorítva a telefont a metróban telefonálunk.
Ebből adódóan nekem a következő a véleményem a dologról:
Igen, lehetséges, hogy káros a sugárzás, DE teljes mértékben lehetetlen kiküszöbölni a minket ért sugárzásokat. Folyamatosan körülvesznek minket. Elektromágneses sugárzás minden háztartásban van, ha meg kimegyünk a szabadba akkor millió féle kozmikus sugárzás bombázza testünket. Ezért butaságra vall, ha valaki pont egy mikrótól fél. Ha valaki ennyire nem akarja kitenni magát sugárzásnak, akkor ólom, és rézlapokkal vegye körbe szobáját, falazza be az ablakokat, és soha ne dugja ki a fejét a lakásból. :P
Felesleges ilyeneken parázni. Vagy ha mégis ezt tesszük, akkor féljünk a WIFI-től is (öljük meg a szomszédainkat akik WIFI-t használnak), a rádiótól, a tv-től, a napfénytől, az összes vezetéktől a falban, a telefontól, stb.. Végtelenségig sorolhatnám. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!