Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szerintetek mitől ad ki ilyen...

Szerintetek mitől ad ki ilyen zajt a légkondi?

Figyelt kérdés

Áprilisban szereltettem be a lakásomba egy Cascade márkájú légkondit. Egy ideig semmi gond nem volt vele, aztán kikapcsolt (!) állapotban elkezdett ilyen bugyogáshoz hasonló (?) hangot kiadni magából: [link]


Ez kb 5-10 percig szokott tartani. Elég zavaró, főleg hogyha éjszaka csinálja ezt. Természetesen kihívtam azt aki beszerelte, de nyilván amikor itt járt nem produkálta ezt a hangot. Hiába mutattam meg neki ezt a videót, amit fentebb belinkeltem, a klímás így is totál tanácstalan volt, hogy mi történhetett.. Ha szakembernek sincs lövése erről az már eléggé aggasztó.


Annyit sikerült megfejtenem, hogy csak akkor történik ez, ha nagyon erős szél fúj odakint, de akkor is véletlenszerűen jelentkezik ez a dolog. Sok mindennel próbálkoztam:

- Mindig olyan módban kapcsolom ki a légkondit használat után, hogy szárítsa ki a beltéri egységet.

- Kiöntöm a kondenzvizet a gyűjtő vödörből.

- Egyszer még a vízelvezető csövet is letapasztottam (az nagyon hülye ötlet volt, ne csináljatok ilyet.. ), de akkor sem múlt el a zaj.


Egyelőre nem találtam megoldást a problémára. Hátha itt valaki megtudja fejteni mi történhet ilyenkor és ha még megoldást is tudna valaki mondani, az lenne csak igazán szuper! Előre is köszi a válaszokat!



2023. aug. 30. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is csinálja, én egyértelműen azt gondolom hogy a vízelvezető csőbe befúj a szél.

Amúgy hiába tapasztod le, befújhat pl a külső csepptálca felől is

2023. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem csinál ilyet, mert nincs kivezetve a kondenz.
2023. aug. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!