Kezdő, de lelkes, tanulni vágyó "fotósnak" egy Sony HX300?

Figyelt kérdés

Komolyabban is szeretnék foglalkozni a dologgal, de eléggé kezdő vagyok még, egyelőre mást tanulok. Viszont szeretném elkezdeni tanulni a fotózás tudományát is. Egyik ismerősöm ezt a gépet ajánlotta:

[link]


Nekem árban is megfelel, amennyire értek hozzá kifejezetten jónak tűnik.

Vélemények, személyes tapasztalatok?


2015. febr. 12. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A vakupapucs hiányát nem számítva jónak tűnik. Nem néztem alaposan utána, de mintha szűrőt is lehetne tenni az optikára. Nem rossz masina.
2015. febr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Panda Péter ***** válasza:
ha az alapokat akarod megtanulni nem járnál jobban egy használt tükrös géppel? ha már sony, az A200-ról nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, és már 50 körül meg lehet kapni.
2015. febr. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Való igaz, hogy először az alapokat kéne megtanulnom, de ha lesz lehetőségem akkor szeretnék komolyabban is foglalkozni vele. Akkor nem érné meg kezdésnek egy kicsit drágább?
2015. febr. 15. 10:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Olyan irgalmatlan ütemben fejlődik a technika ezen a téren is, hogy amikorra kinövöd ezt a masinát, már eldobhatod ezt is, a komolyabbat is. Ha nem teszed, akkor azért, mert nem lesz pénzed. Hosszasan beszéltem erről olyan volt fotós kollégámmal, aki fotóriporter, vezető munkatárs egy nagy cégnél. Lehet milliós berendezéseket is venni, főleg ha ki is termeled az árát. Hobbi fotózásnál meg akkor, ha semmit nem számít a pénz.

Ez a gép (s a hasonlók) szinte mindent tudnak. Az objektív nem cserélhető. Ez az egyetlen hátránya. Ha csak gondolom, hogy színszűrőt lehet rá tenni, de valójában nem, na akkor ez még egy. És mint írtam a vakupapucs hiánya.

Komponálni viszont a 7 ezer forintos sem komponál, az egy milliós sem fedezi fel azokat a csodákat, amelyek megörökítésre érdemesek.

Elsősorban pedig erre helyezd a hangsúlyt. A festő sem az ecsettől lesz, szobrász a vésőtől.

Az irányítást teljesen kézbe tudod venni manual módban, ami a technikát illeti.

Én így gondolom, de a döntés a tiéd.

2015. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az indoklást és a magyarázatot, át fogom gondolni :)
2015. febr. 15. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!