Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy nyakkendőre csíptethető...

Egy nyakkendőre csíptethető (lavalier) mikrofonnak az unidirectional vagy az omnidirectional a jobb?

Figyelt kérdés

lehet választani a szettben, de nem tudom eldönteni, melyikkel kérjem, melyik lesz hasznosabb stb ...


Aki esetleg benne van a témában, mit mondana?

(a jelentéseket értem, csak azt nem értem, h erre a célra melyiket érdemes választani ... és hát ahány típus annyi féle, van amikor a gömb is baromi jó volt, de van amikor az uni is pocsék és halk volt, szóval mégis mit javasoltok?)



#lavalier #omnidirectional
2016. máj. 15. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az uni, (vagy vese, kardioid), kevesebbet szed össze a környezetből, hangosításnál kevésbé hajlamos gerjedni.
2016. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké csak azt nem értem ebben ha meg uni, és a nyakkendőmön van, akkor azért az én hangomat összeszedi? mert hát ugye nem pont arra megy a hang ... ezért agyalok h melyik is a jobb akkor mert az uni sztem leginkabb pont a semmire néz pl plafonra azaz akkor mennyire veszi a hangomat?
2016. máj. 15. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyakkendőn van. Felfelé néz. Tehát az állad, szád, hangforrás irányába. Abba az irányba a legérzékenyebb.

Oldalról, alulról sokkal kevesebbet szed össze, mint a gömb (omni) karakterisztikájú, tehát a jelben nagyobb arányban lesz az, amit az ember mond.


Tapasztalat, hogy gömb karakterisztikájúval sokkal gerjedékenyebb.

Ha nem kell hangosítás (pl. riport), csak felvétel, akkor esetleg jobb lehet az omni.

2016. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

szóval a gerjedékenység a probléma ...

nem, hangosítás nincs, csak felvétel.

ok kösz

2016. máj. 15. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!