Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért rebeg a LED szalag fénye?

Miért rebeg a LED szalag fénye?

Figyelt kérdés

Mai nap folyamán szobafestéskor bekötöttük a LED szalagot.

Nos az érdekelne miért rebeg a fény? Nagyon irritálja a szemet.



2014. márc. 13. 15:45
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
Gagyi a tápellátás.
2014. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
220V van kötve :D
2014. márc. 13. 17:24
 3/47 anonim ***** válasza:
220 voltra,az jó...
2014. márc. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 Tengor ***** válasza:
Nem mondod, komolyan hogy közvetlenül rákötötted a 230V-ra!
2014. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
Az ócsó kínai ebayes ledszalagok nincsenek egyenirányítva ill hullámos egyenárammal mennek ,csak bedugod 230V ba azért rebeg , legalábbis ez egy tipp. Lehet hogy táphiba.
2014. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Nos ez egyenesen 220-ra van kötve. Semmi adapterje nincs
2014. márc. 14. 10:08
 7/47 Tengor ***** válasza:

Két dolog:

1.) Ha nem értesz hozzá ne szerelj villanyt! Lehet, hogy elsőre úgy tűnik, hogy spórolsz 5-10 ezer forintot, ha nem hívsz mestert, de ha leég a házad a gányolás miatt, akkor az az 5-10 ezer forint kb semmit nem ér...

2.) Szerezz be egy adaptert hozzá és a leírásnak megfelelően használd!

2014. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm hozzászólásaitokat :) Annyit még hozzáfűznék, hogy egy villanyszerelő csinálta aki úgy néz ki hogy lövése se volt az egészhez :D Sebaj hívok egy normális szerelőt.
2014. márc. 14. 11:15
 9/47 anonim ***** válasza:

Kínai ledes lámpákban régebben vettem gyenge, remegő fényű gagyikat 1500,-Ft körüli áron. Most viszont 1000,-Ftért találtam náluk (a józsefvárosin) olyan ledes lámpát, amiből 12-15 Wattal (3db 4-5W-os led lámpa)tudok helyettesíteni egy 60-as közönséges "körte" izzót és egyéltalán nem remeg a fénye. Oda háromszor is vissza mentem még venni, mert elsőre csak próbára vettem, aztán később még néhányat, mivel nagyon jól bevált, ezért még vettem náluk sokat, hogy elég legyen a legtöbb helyre.


Igaz, ez nem szalag, de a formája máe részlet kérdés.

Ebben is van jó és gyenge minőség olcsóbb-drágább áron és más típusban is. Nem feltétlenül a drágább lett a jobb!


Néhány fotó:

[link]


Ezen a képen látszik a 12 W led és a régi 60-as izzóval megvilágított terület képe. nem led szalag, de led és ez nem villog mint a régebbi kiforratlan típusok.

[link]


Egyébként a ledek fénye attól is nagyban függ, hogy mennyire korszerű és új fejlesztésű és korszerűbb darabokat építenek be, esetleg évek óta elfelejtett elfekvő készletet akarnak kiárusítani, ami anno a nyakukon maradt az elavult régi gyenge készletekből.


Az, hogy villog vagy folyamatos a fénye, az viszont a gyártó igényes tervezésén múlik. Azon, hogy egyáltalán használatra készít-e valamit vagy csak eladásra. Mert eladni bármit lehet, egyszer. Viszont ha valaki jót és használhatót készít az átlagosnál olcsóbb áron, abból lehet folyamatosan sokat eladni, sokak megelégedésére. Erre talán már rájöttek egyes kínai gyártók is. Viszont ezek között a termékek között kell tudni választani, disztingválni, ahogy a régi emberek mondták, különbséget tenni..

2014. márc. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
47%

"Ezen a képen látszik a 12 W led és a régi 60-as izzóval megvilágított terület képe.



Azért ne ájulj el s a fényképeződ mindkét esetben azonos záridővel azonos iso értékkel kattant?


Ugye a 4 spot ledet egy pontba fókuszáltad ,az izzó meg 360°ba világít?


Alap csúsztatás amikor elfelejtik mondani a ledek csak egy 30°os szögben sugározzák az értékük 90% át még akkor is ha körbepakolnak egy gömb formát 100db smd leddel , ezzel szemben az izzó majdnem lefedi a tér 360° kis csúsztatással. Ugyan annyi lumen van ráírva de a valóság nem lesz ugyan az.


A 12W ot csak kiszámoltad vagy mérted ? Én is becumiztam ilyen ledégőket csak azok komolyabbak voltak 4000e ft os és 300 db 5055 csip van rajtuk ,a leírás szerint 1500lument világít azaz egy 90W os izzónyit ja és persze csak "10W" volt megadva ,hát kipróbáltam vettem egy hideget meg egy meleget.


Természetesen a sárgának kb fele akkora fénye volt mint a fehérnek igaz az csak1200 lm volt írva .

A P felvételük majdnem a duplája mint amit ráhazudtak ,igaz magára az égőre nem írtak semmit (ügyes).

A fényhasznosítása nem jobb egy minőségi foto cfl lámpánál (5ös szorzó) ez kb 3x os égőnek felel meg .

Színvisszaadás ,botrányos bár ezzel tisztában voltam amikor ledet vettem hisz mind szär ezért nem is ajánlatos olvasó lámpának vagy munkahelyre! Ez nem fényt sugároz hanem három tüskét a spektrumból ,egy erős lilát egy gyenge zöldet és egy halvány pirosat (hideg).


Én azt mondom hogy ez a led teknika arra jó hogy reflektorokba szereld és kültéri vagy biztonsági okokból ,energiagazdálkodási okokból használd de a lakásba nem kell bevinni max díszvilágításnak RGB szalagként hisz annak a színvisszaadása még ezerszer jobb az un fehér és sárga ledeknél.

2014. márc. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!