Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy 220 Volt ról működő...

Ha egy 220 Volt ról működő motort rákötök két autó akuumlátorra az fog működni? , esetleg nem azt kell nézni hogy hány voltos?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 20:11
 1/5 bamboochatheone ***** válasza:
Nem fog működni. Tekintve hogy a 220 voltos motor az váltóáramról működik ellenben az autóakksik egyenáramúak.
2013. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. Egy aszinkron motor nem fog működni. Egy szénkefés motor két akkuról... az 24V, egy nagyobb teljesítményű kisgép (fúrógép, de inkább egy sarokcsiszoló, abban kevesebb mechanikus áttétel van) elképzelhető hogy megmozdul, az üzemi feszültség egytizede egyszázad teljesítményt jelentene ohmikus terhelésen, de egy szénkefés motor álló helyzetben sokkal többet felvesz, szóval elképzelhető hogy egészen lassan meg tudja forgatni (50-60 ford/perc)

Ehhez fontos, hogy a motornak ne legyen semmiféle elektronikus szabályzója, csak maga a motor.

2013. szept. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én mosógép motort gondoltam,az működne?
2013. szept. 13. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. szept. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőleg ne tedd fel még ötféleképpen ugyanezt a kérdést, nem fogsz más választ kapni. Ha a másik kérdés eltűnne, akkor rám haragudj, én jelentettem.
2013. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!