Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan villanykapcsoló ami...

Van olyan villanykapcsoló ami lekapcsolás után még X percig világít?

Figyelt kérdés
ápr. 22. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
A modernebb villanykörték időnként mifelénk is adnak még halvány fényt pár pillanatig a lekapcsolás után. Szóval a körte, nem a kapcsoló.
ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem kapcsoló, hanem fényforrás. Vannak olyan CFL fényforrások, amik lekapcsolás után még 1-2 percig 30%-os fényerőn világítanak. De ezt már nem az áram csinálja, hanem olyan a felépítése. Ha mindenképp kapcsolóval akarod megoldani, akkor olyan elektronika kell ami a lépcsőházakban is van, ami a kapcsoló lekapcsolódása után még pár percig világít. Ott impulzuskapcsolókat használnak, így hamar megszűnik, de normál kapcsolóval folyamatosan világítani fog amíg le nem kapcsolod, csak utána kezd el ketyegni az óra.
ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért kell, hogy a kapcsoló (ellenőrző fényes) tovább világítson, ha már a fényforrást úgyis lekapcsolta?
ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A fényforrásnak kéne tovább világítani a
ápr. 22. 10:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek én fogalmaztam rosszul
ápr. 22. 10:46
 6/11 A kérdező kommentje:
2 de nekem egy ilyen kapcsoló kéne tehát nem egy eszköz amit valahol vezérel. Már ha van ilyen...
ápr. 22. 10:47
 7/11 Szirty ***** válasza:
46%

"...nekem egy ilyen kapcsoló kéne tehát nem egy eszköz"


Sajnos szükséges hozzá egy elektronika ami az időzítést végzi.

Bár mechanikusan is megoldható lenne, de ilyen nem nagyon van.


Az elektronikával az a gond hogy bár van olyan ami elhelyezhető a kapcsoló mögött a szerelvénydobozban, de a működéséhez szükséges a nulla vezető is ami a kapcsolóknál a legritkább esetben áll rendelkezésre.

ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor integrált kapcsoló nincs is...
ápr. 22. 16:23
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez úgy működne a leg egyszerűbben hogy állandóra fel van kapcsolva a izzónál lenne egy kapcsoló és az izzónál lenne az elektronika is?
ápr. 22. 16:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Időrelé.
ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!