Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led tv villogás, fényerő...

Led tv villogás, fényerő változás, mi lehet az ok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Samsung led tv-nk van és nemrég furán kezdett villogni, aránylag rendszertelenül.

Csak egy pillanatnyi, sötétebb jeleneteknél feltűnőbb. Olyan mintha hirtelen valaki felnyomná a fényerőt majd utána visszaáll.


Ez tv hiba? Mi okozza? Szükséges lehet a szervíz vagy lehet csak valami beállítás helyrehozná?

Kb lassan két éves a tv eddig mem volt gond.



2022. okt. 22. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincsen bekapcsolva valami ehhez hasonló? "LED Mozgás Mód"

Samsungon nem tudom mi a neve, nekem Sony Bravia van ott ez a neve. Ennek a funkciónak az a lényege, hogy energiát spórol meg azáltal, hogy a sötétebb részeken lejjebb veszi a háttérfényt, így tűnik úgy, mintha villogna.

Kikapcsolni valahogy itt kell: beállítások->kép->részletes beállítások->élő szín->LED mozgás mód

2022. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana egy pontos típusszám, mert úgy sokkal specifikusabban, konkrétabban lehetne utánanézni.


Látatlanban én is arra tippelek, amit 1. írt.

2022. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, valami hasonlót találtam csak, mintha azóta jó lenne, de majd ma kiderül.


Ha belegondolok múltkor babráltam vele, aztán lehet valamit elállítottam. Majd megírom, ha már tutira jó :)


Köszi nektek, így azért jobb mintha meghibásodna xD

2022. okt. 23. 08:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy random tipp, annak alapján, amit a 46 éves, amúgy okostelefont, számítógépet, tabletet használó, szóval amúgy mai "modernnek" mondható tesóm is már egyszer-kétszer elbénázott, mire megtanítottam Neki.

Sajnos képet ide nem lehet csatolni, de érdemes megnézni a jelenleg beállított bemenetet, aminek minden TV távirányítón többé-kevésbé azonos, sajátos jelölése van, hogy nem állítódott-e el.

2022. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a megjelenített tartalom hatással van a "villogásra", akkor beállításbeli kérdés. Dinamikus kontraszt, meg fényerő meg egyéb nyalánksűgokat lehet állítgani.

Én a samsung tu8502-esemet monitornak használom és rohadtul zavaró volt, hogy kb minden weboldal máshogy jelenik meg azzól függően mennyi bennük a világosabb, vagy sötétebb rész :D


Rájöttem, hogy a bemenetet kell átállítani PC-re.

Így nem fog csinálni a képpel semmit. Amiz kap azon a HDMI bemenetet azt megjeleníti és kész. Nem fogja külön kotrasztozni, fényesíteni, csicsázni.

2022. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy meg, a mai tévéken már van helyreállítás, visszaállítás az alapértékekre (gyári alapbeállítás, gyári visszaállítás) vagy valami ilyesmi, az szerintem helyrehoz mindent.

De én a helyedben keresnék ott helyben, ahol TE laksz (illetve praktikusan, ahol a TV található) - egy mai készülékekhez IS értő - , helybeni szakembert, aztán kiképeztetném magam vele, hogy az adott hibával kapcsolatban (amennyiben laikus ember által is orvosolható), a javíttatáshoz ne kelljen szakembert rángatni.

2022. okt. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fú 6-os te aztán el vagy tévedve... a felhasználó ma már nem tud csinálni kb semmit, csak amit a menüben be tud állítani és ennyi. A szervizes talán tud valami titkos kódot amivel valami szervizmenüben lehet állítani még 1-2 dolgot, de ezeket meg lehet találni az interneten is. Kiképezni pedig nem fog - főleg ingyen - senki senkit semmire. Majd persze én ingyen elmegyek a lakossághoz és elmagyarázni hogy hogyan forrasszon meg valamit, aztán meg éhendöglök, mert nem hoznak semmit javításra mi? Van a fejedben háború rendesen!

Ott a válasz az 5-ösben. Ha az nem oldja meg, akkor hardveres gondja van a készüléknek, ahhoz pedig sokszor még hozzáértőként sem nyúlunk, mert senki nem fogja kifizetni azt, hogy a 400 forintos alkatrészt 4 óra munkával kicserélem, amikor fele annyiból megvan egy egész nyák cseréje. Ha pedig a panel a rossz, akkor kuka az egész, új tv kell.

2022. okt. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!