Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem akarok többet függni...

Nem akarok többet függni másoktól?

Figyelt kérdés

Néhány haverom van, akikkel szoktam msn-ezni, de csak nagyon ritkán vannak fönt (vagy rejtve vannak?). De személyesen is találkoznék velük, de valahogy kerülnek, lehet azt hiszik én nem keresem a társaságukat. Én meg lennék valük, beszélni akarnék. Ebből már olyan elegem van, inkább soha többet nem fogok új emberekkel megismerkedni, mert úgyis ez lesz a vége, én meg mindig azt hiszem, na most milyen jól el leszek velük és csak csalódok:S

Igazam van? Vagy én rontok el valamit?

20f


2010. máj. 27. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Az nem mástól való függés, ha szereted a társaságot, hanem normális emberi érzés.
2010. máj. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"inkább soha többet nem fogok új emberekkel megismerkedni, mert úgyis ez lesz a vége"


Ilyet ne mondj, ugyanis valószínűleg tévedsz. Az embernek szüksége van társakra, és aki nagy büszkén kijelenti 20 éves korában, hogy neki bezzeg nincs, az 36 éves korára még nyugodtan lehet az a szánalmas alkesz, aki áruházi sorbanállás közben vagy a buszon mindenkivel beszélgetni próbál vagy 17 éves gimnazistáknak a kocsmában elmeséli az élete történetét.


Hányszor találkozol hetente a haverjaiddal? Mert lehet, hogy objektíve elégszer, csak szubjektíve úgy tűnik neked, hogy az kevés.


"Vagy én rontok el valamit?"


Lehet, hogy hibásan építed a kapcsolataidat, ezt el lehet rontani.

2010. máj. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Te rontod el.


A helyes sorrend: előbb nyitottan közeledni másokhoz és hagyni, hogy a dolgok alakuljanak szinte maguktól.


E helyett te előre elképzeled, beleéled magad, és ha nem úgy történik valami, csalódott leszel.


Nem azokhoz kell közeledni, akiket előre kiválasztok, hanem azokhoz, akik az adott pillanatban, amikor én nyitott vagyok, fogadják a közeledésemet, és szintén nyitottak. Mert lehet, hogy akihez először közeledni akartam volna, az éppen nem ér rá, most zavarom stb. Ez nem az ő hibája, és nem is az enyém, csak így alakult. Ezen nem kell megsértődni, keresni kell inkább valaki mást aki ráér, szintén szeretne éppen valakivel beszélgetni.


Ez a siker titka. :)

2010. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

másodiknak: ha suliban tök jóban voltunk, azóta (2éve) egyszer se beszéltünk az elég objektív értékelés szerintem

hamradiknak: nehezen barátkozok, ha meg valahogy véletlenül mégis, akkor mindent tényleg eltervezek előre

2010. máj. 28. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:

"ha suliban tök jóban voltunk, azóta (2éve) egyszer se beszéltünk az elég objektív értékelés szerintem"


Igen, azt jelenti, hogy rosszul menedzselted a kapcsolataidat, felületesek maradtak, nem volt bennük intimitás, személytelenek, túl tárgyilagosak maradtak többek között.

2010. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Igen, azt jelenti, hogy rosszul menedzselted a kapcsolataidat, felületesek maradtak, nem volt bennük intimitás, személytelenek, túl tárgyilagosak maradtak többek között."


És ez ellen mit tudok tenni? Konkrét gyakorlati tanácsot légyszi!

2010. máj. 28. 19:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Először is meg kellene vizsgálnod, hogy mi volt a baráti kapcsolataid tartalma. Ismertek ők egyáltalán? te ismerted őket? Miről beszélgettetek egymással? Olyan dolgokról, amik titeket érdekeltek, de egymásról nem? Mennyire hallgattad meg őket, mennyire érdeklődtél a személyük iránt? És ők irántad? Mennyire voltál titkolózó, mennyire voltál elzárkózó? Nagyon sok esetben előfordul, hogy valaki tele van viccekkel és történetekkel, és akár a társaság középpontja, de önmagáról sohasem beszél. Az ilyen ember olyan, mint egy gép, bármikor lecserélhető valakire, aki ugyanígy tud sztorizni. Az ileyn ember egyik pillanatban a társaság lelke, a következő pillanatban tök egyedül van. Vagy: magáról beszél ugyan, de a többiekre nem kíváncsi. Az ilyen embert a többiek önzőnek tartják. Elvileg akkor mély egy baráti kapcsolat, ha pl. olyan dolgokat elmondanak neked, amit másoknak nem, és te is olyan dolgokat elmondhatsz nekik, amit másoknak nem mersz. Ha a futballról, a mélytengeri halakról vagy filmekről beszélgetsz valakivel, abban általában kevés személyes tartalom van. Az ilyen beszélgetés időtöltés, de nem mélyíti a barátságot. Ha az álmaidat, vágyaidat, félelmeidet stb. mondod el, az mélyíti. Ha másokét hallgatod meg, mások gondolataira vagy véleményére vagy kíváncsi, az mélyíti. Ha a másikat elismered, jót mondasz róla stb., az is elmélyíti, (de a hamis hízelgő gyorsan lebukik). Ha segítesz valakinek valamiben, az is elmélyíti a barátságot. Lehet nagyon sokat együtt lenni anélkül, hogy bármi megtörténne ezek közül. Először ezt kellene végiggondolni, hogy hogy volt ez a te barátságaidban. Ha ezután sem világos, hogy mi lehet a probléma, akkor (de amúgy mindenképpen) szakembert (pl. pszichológust) is nyugodtan meg lehet kérdezni.
2010. máj. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!