Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ex drogosok hogy tudnak...

Ex drogosok hogy tudnak visszailleszkedni a társadalomba?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ideig drogoztam, nem akarok éveket mondani, de a fél életem erre ment rá, csináltam elég sok mindent, de heroinhoz soha nem nyúltam. Egy volt barátnőm segített kiszakadni ebből az életből, és lerakni mindent végleg. A problémám azzal van, hogy ezzel az élettel együtt a barátaimat is elvesztettem, mivel mindannyian csináltak valamit, így velük is szakítanom kellett. Egyedül érzem magam, magányos vagyok, és nagyon nehezen ismerkedek új emberekkel az elmúlt 1-2 évben. Szerintetek mit kéne csinálnom? Egyébként ne úgy képzeljetek el, mint egy lepukkant narkóst, mert külsőre meg nem mondanátok, hogy drogoztam a múltamban.
2013. máj. 31. 02:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Smoke Weed Bro:)
2013. máj. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
82%
Kösd le magad, sportolj valamit, találj munkát stb.. Mondanám, hogy járj el szórakozni, de a te esetedben ez nem biztos, hogy túl szerencsés.
2013. máj. 31. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Sportot ajánlanám én is. Én még nem nyúltam ilyen szerekhez, de ismertem olyat, aki igen. És ő is ezzel a problémával nézett szembe. Sport, tanulás, ami segíthet.

Nem tudom hány éves vagy, van-e lehetőséged még szakmát tanulni, esetleg dolgozni. Egy olyan közösségbe kell belekerülnöd, ahol lenne lehetőséged barátokat szerezni.

Esetleg önkéntes munka, ez az utolsó szerintem normális választás :). Általában kedves, emberközpontú egyénekkel találkozhatsz, és sikerülnie kell visszailleszkedned.

Mindenesetre kitartást!

2013. máj. 31. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12%

" csináltam elég sok mindent, de heroinhoz soha nem nyúltam"


Akkor ne írj úgy mint egy heroinista.

2013. máj. 31. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen a környezet.


Ha olyan környezetben maradsz, ahol folyamatosan emlékeztetnek arra, aki voltál, akkor nehéz.


Ha viszont olyan közegben vagy, ahol melléd állnak, akkor könnyebb.


Néha még a „ barátok „ is komolytalanul viszonyulnak azokhoz, akik megváltoztak, de még mindig a régi képet látják benne. Ez függ attól is, hogy ki mennyire érzékeny, de egy viccből elengedett megjegyzés vagy szó nagyot tud ütni és még vissza is lehet esni, ha valakiben régi sebeket tépnek fel. Minél inkább azt látja az ember, hogy nem veszik komolyan amit csinál, annál nehezebb. Amúgy sem könnyű megküzdeni a saját démonokkal, aztán ha még mások is rátesznek egy lapáttal, akkor az még inkább megnehezíti a dolgot.


Viszont ami a legfontosabb az az, hogy te tudjad milyen irányba haladsz. Néha olyan helyzetekbe kerülünk amikor senkire sem számíthatunk és senkinek a véleménye sem kell, hogy befolyásoljon minket. Ilyenkor kell a legerősebben állni a saját lábainkon, mert különben összeomlunk.

Az emberek nem mindig rosszak, de néha akaratlanul is rosszat tesznek. Lehet, hogy több időbe telik, míg rájönnek, hogy valaki milyen sokat ér, de ha ez a valaki Te vagy, akkor egyedül kell kibírnod azt az időszakot, amikor senki nem pártol és senki nem bízik benned.

Itt buknak el nagyon sokan, mert amikor úgy érzed, hogy senki nem áll melletted, akkor kételkedni kezdesz saját magadban. Minden, amit eddig elértél, kártyavárként omolhat össze egy pillanat alatt, csak azért, mert nem kapsz visszajelzést senkitől, hogy jó úton haladsz. Viszont ettől nem kell összeroskadni, mert neked kell tudnod azt, hogy milyen úton jársz. Ha 100 emberből nem akad 1 sem, aki rád mosolyogna, te akkor is haladj tovább. Csak magadra számíthatsz és ha feladod, akkor elvesztél.


Azokkal meg végképp ne törődj, akik lehúzni próbálnak. Ilyenek mindig vannak és jót röhögnek azon, ha sikerül a padlóra kenniük téged.

Az egyetlen amit tehetsz az az, hogy a saját kezeidbe veszed a sorsod és tettekkel bizonyítasz. Az élet majd igazolni fog téged, ha megküzdesz érte.

2013. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!