Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha mindig...

Mit csináljak, ha mindig ideges vagyok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom, naponta minimum ötször van erőteljesebb úgymond 'idegrohamom' xD. Ilyenkor befeszülök, üveges lesz a tekintetem, és sokszor nyögök, mert nagyon nehéz magamban tartanom a dühöt.


Nagyon aggódom amiatt, hogy véletlen nem sikerül megfékeznem. Pl. vezetés vagy hivatalos helyeken. Általában vagy otthon, vagy bulikban, vagy utcán biciklizés közben idegesedek be nagyon, szóval eddig kivédtem, hogy ott, ahol nagyon nem kéne, ne legyen.


Sok mindenen szoktam felmérgelni magam. Néhány példa,

1. óraátállítás megszűntetése (téli-nyár vita-kommentek, amiket olvasók, a sok hülyeség),

2.kóborkutya megkerget az utcán (miért nem képesek korlátozni , miért nincs, aki befogja őket, milyen felelőtlen , undorító ember, aki tudja, hogy kiszökött a kutyája oszt kint van, hátha megharap valakit, és nem is érdekli)

3. Politikai témák (orosz-ukran konfliktus, nyugati multikulti, BAYER Zsolti.....) A sok buta ember, az a kimondhatatlanul ízléstelen politikai kultúra , ......minden ideológia, minden ország , minden oldal esetében sok kivetnivaló.Ezr hosszú lenne kifejteni.


4.A busz állandóan késik


Stb.........és ezektől állandóan nagyon nagyon ideges leszek, és na, értitek.


Ezen kívül több probléma.......amik szemelyesebbek,....több év volt bejutni az egyetemi szakomra, közben itthon állandóan én voltam a semmirekellő, aki nem tanul, nem dolgozik (főleg, hogy szüleim fejét telebeszelte a szakember, hogy nem is akarok tanulni , csak színjátékot játszok.) Azóta bár járok egyetemre ugyanez van.


Ismerek csomó olyat, akik tényleg semmit nem csinálnak , de annyi pénzt elszornak már húsz évesen és nem tudom honnan......nem dolgoznak meg semmi. Egyébként én dolgozok heti két napot, négyet egyetemre járok .......egyet szoktam átlagban pihenni, akkor is csak a kritizalas, hogy én délig alszok, azon az egy napon, amikor nincsen semmi dolgom.Azert is, mert szeretek felalomban feküdni, gondolkozni, mert kizarhatom a világot , és fantázia világába menekülni.Olyan rossz, mikor fel kell kelnem.Utalom.


Exbaratnommel másfél éve szakítottam, sok oka volt......egyszerűen nem tudtam jól érezni magam akkor sem mikor együtt voltam vele, már teher volt más emberek érzéseit is nyakamba venni. A sok ideg miatt, már erektilis diszfunkciom is volt, féltem, hogy nem fog felállni, tudat alatt volt egy nagyon erős félelem , ami blokkolt, hogy úgysem vagyok rá képes és baj van velem......ez azóta is fennáll.

Azóta ismerkedés egyszer volt, meg is kaptam , hogy ha a férfinak nincs pénze , az olyan mintha fa**a nem lenne.Azota nagyon erős gyűlöletek keringenek bennem.Huszoneves kor elején, hogy is lehetne több....csak mert másokat pénzelnek, még nem többek.Undorito. Remélem követhető eddig a gondolatmenet.


Láncdohányos vagyok, rettegek az erektilis diszfunkciótól, utálok reggel felkelni, gyűlölöm azokat, akik a személyemen poenkodnak, eszelős összeesküvőknek tűnnek.Itthon sem jó, máshol állandóan fáradt vagyok.Onbizalmam nulla. Csak egy ideges massza vagyok.


Nem sajnálat miatt írtam, csak ki akartam fejteni mik zavarnak. Másnál is vannak ilyenek? Valami jó nyugtatót tudnátok ajánlani ? Ami bevált...... Egyszerűen olyan sok már az ideg.......alig bírom.

Valami jó megküzdési stratégiát is irhattok, arra az esetre amikor épp dühös az ember

Amúgy 22 éves orvosi szakos srác vagyok.



ápr. 21. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Te akarsz orvos lenni, Atyavilág
ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichologus, de hamar!

Dohanyzast ha csak a felere csokkented, mar van penzed maganba menni. Varolistak vannak, ezert ma el kene kezdened keresni.


U.i. En akkor voltam idegbeteg (bar nem ennyire), amikor depresszios voltam, plusz benne egy mergezo parkapcsolatban. Neked is lehet, van valami ok, ahova visszavezetheto.

ápr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Inkabb menj a mcdonaldsba hamburgereket sutni, ne legyél orvos
ápr. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Scream85 ***** válasza:
25%
Nyugodjál meg....attól megnyugszol! :D
ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Orvostanhallgatokent lancdohanyos vagy az igen...
ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
5-ből 4 válaszoló kretén, és ne legyen ideges a srác :D
ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Az ilyeneknek semmi se jó, saját magukat idegesítik

Ha süt a nap az a bajuk, ha esik az eső, akkor meg az

ápr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem azt tanácsolták ott kezdjem, hogy megfogalmazom és kifejezem újra meg újra ami bennem van rendszeresen. Az is lehet egy nagyobb dolog terhel folyamatosan és az vetül ki pl. a buszra, mások véleményére stb. Lehet ha valamelyik nagyobb probléma enyhülne akkor vele együtt 5 másik is.

Egyébként nem vagy egyedül, hiába írnak itt úgy mintha ez különös lenne. Szerintem az emberek 70-80 százalékát úgy bassza szét az ideg, hogy a valódi okát nem is tudják

ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Lassú légzés pont akkor amikor szétb az ideg

4mp-ig beszívni,4 mp bent tart, 4mp kifúj ez nekem bejött és a rendszeres meditáció hallgatás is youtobról (simán bármelyik vezetett meditáció) előszőr nem ment egy pillanatig se nem gondolkodni de így pár hét után már sokszor az idegroham előtt elgondolkodok, hogy most tényleg legyek e ideges vagy már most engedjem el

ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Mi lesz veled amior muteni fogsz es oda kell figyelni kulonben meghal a beteg??

Majd mehetsz a bortonben

Legalabb ott nem kell idegeskedni

ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!