Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy küzdöttetek meg a kamaszk...

Hogy küzdöttetek meg a kamaszkor és a fiatal felnőttség közötti időszakkal?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és nagyon össze vagyok zavarodva. Jövőre megyek egyetemre. Tudom már kinőttem a kamaszkorból, de úgy érzem, nem akarom elengedni, ezt leírni is szörnyű, szembesülni a tudattal, hogy már saját magamért vagyok felelős. Már rég vagyok ennek az oldalnak a felhasználója, és sokszor olvasok olyanokat, hogy 17-20 évesen sokak külön költöznek, gyereket vállalnak, dolgoznak, önállóak. Én ezt magamról elképzelni sem tudom, rettegek ettől a tudattól, hogy valaha a szüleim teljesen leveszik rólam a kezüket. A szűk baráti köröm is kb. ugyanígy van vele, lehet ez is befolyásolja, hogy hátrahúznak? Melyik az általánosabb szerintetek, az én példám, vagy amit az előbb leírtam az ellenpélda? Hogy lehetne ezen túllépni?
2008. dec. 27. 19:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi hozzáfűzni valóm lenne, ha ez számít, hogy fiatalabbnak néznek szinte mindig a koromnál, általában 17nek...úgy öltözök, mint a tinik.
2008. dec. 27. 19:58
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami leírsz az egy természetes folyamat: akkor ha!

Szóval a serdülőkorban az ember addigi én-képe széttöredezik korábban ilyen kérdései voltak magához:Szeretnek-e a szüleim? Szeretnek-e a társaim

A serdülés évei alatt ezek a érdések megválzoznak: Mi legyek?hol tanuljak tovább? Nő vagyok? Férfi Vagyok? Nem vagyok már gyerek! sem felnőtt!Megjelenik az én ideál-a vágyott kép amit elérni szeretne. A kérdéseidre megtaláltad már a választ vagy más találta meg helyetted?A kérdésem az lenne, hogy ki választotta ki számodra az elérendő ideált? Ki mondta meg, hogy hova menj tanulni? A kortárs csoportnak is hatalmas befolyása van de a szülőnek még inkább. A választ én nem fogom megadni a kérdésedre a válaszokat neked kell megtalálnod! Amíg mások mondják meg mit csinálj, hova menj, hogy kellene kinézned, hogy kellene viselkedned addig ez az állapot fog tartani. Olvass könyvet a témában és próbáld megtalálni a saját válaszaidat a saját kérdéseidre.

2008. dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

szia, reméltem, legalább egy választ fogok kapni a kérdésemre:) köszi!

szerintem már kezdem megtalálni ezeket a válaszokat, csak nem akarom őket elfogadni, vagy nem tudom felfogni (?) a súlyukat.

amúgy nem mások irányítanak, persze talán valamilyen szinten igen, de nem számottevő. az utat amit elterveztem magamnak, attól félek, mivel elég nehéz út:S nem egy hétköznapi foglalkozást választottam magamnak, nem akarom leírni mit, de kb a színészethez tudnám hasonlítani. már erre vágyom gyerekkorom óta, és most, hogy beteljesülni látszik, megijedtem tőle, és visszavágynék a gyerek ill. tinikorba. lehet ezért nem tudom elengedni..:(

2008. dec. 29. 10:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Aktuális még a kérdésed? Mi lett Veled azóta?
2011. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!