Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A kecskének van köze Kecskemét...

A kecskének van köze Kecskeméthez?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Kecskemét horvátul Kečkemerac, bolgár nyelven Кечкемет.


Egyes nyelvészek szerint Kecskemét a megfejthetetlen eredetű helynevek közé tartozik, míg mások a kecske szót tekintik alapnak, a még pedig járást, menetet jelent. (Bolgárul a „koziczkameta” kecskejárást jelent). A kecske mellett szól, hogy a 13. században Szent Miklós püspök - a legrégibb helybéli templomnak - a Barátok templomának védőszentje, a megtérített új híveknek tenyésztésre kecskét ajándékozott. Az egykori történelmi iratok Aegopolisnak, azaz Kecskevárosnak hívták a települést, s a város régi, fatárgyat, állatot megjelölő égetőbélyegzője a Bak csillagkép jegyével egyezett.


Wikipédiából írtam

2009. ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Ha a humor rovatba írtad, elmondom az igazat. A település nevét Árpád vezér adta a honfoglaláskor. Amikor odaért, körbenézett a lóhátról és így szólt:

"Sok a kecske, sok a rét legyen e hely Kecskemét"

Mentek tovább a vezérek, kis idő múltán megálltak. Árpád vezér ismét szétnézett és így szólt:

"Sok a kecske, sok a rét legyen e hely Kőbánya-alsó"

(biztos forrásból tudom)

2009. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Lehetséges, h van köze, mert a város címerében is van kecske.
2009. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam régen suliba, h a mét mezőt jelent, és arra utal a városnév is, h sok kecskét tenyésztettek erre régen.
2011. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!