Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Találkoztatok már máshol is...

Találkoztatok már máshol is ilyen kifinomult, precízen megtervezett értékelési rendszerrel mint ami az oldalon van?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak a GYK egyedisége?

Ahol ha valaki leírja hogy a víz folyékony halmazállapotú, az 10-20 negatív értékelést kap, aki pedig azt írja hogy helikopter, az csak pozitív értkelést kap.

És ha én, aki kijárta az alsó tagozatot és megtanulta, hogy a víz folyékony halmazállapotú, akkor ha pozitívan szeretném értékelni a helyes választ, akkor én leszek megbüntetve azzal, hogy az értékelési százalékom romlik ilyenkor.

Ergo ha azt akarom, hogy a válaszadási és értékelési százalékom ne romoljon, vagy legalább szinten maradjon, akkor én is azt kell írjam válaszként, hogy helikopter, és negatívra értékeljem a helyes választ, és pozitívra a baromságot?


Tudom, hogy ez az egész értékelési rendszer egy ökörség, és soha nem fogják eltörölni. De komolyan kérdezem hogy még van létjogosultsága egyáltalán ennek 2023-ban?

Nem rontja inkább az oldal amúgyis hanyatló morálját?

Tudom, hogy az 5 pipások, akik olyan döglött helyeken válaszolgatnak ahol troll évente egyszer fordul elő - és a kutya sem fogja lerontani az értékeiket - azok mindig ilyen nagy kielégüléssel mondják, hogy "kit érdekel a pontozás, lépj túl rajta".

Na de aki aktív kategóriákban válaszol(na) objektív válaszokkal (nem véleménnyel) akár forrásokkal, hiteles ajánlásokkal kiegészítve, azoknak nem fogja kedvét szegni, ha folyamatosan szarrá van negatívozva minden válasza?

Mert ugye egy idő után már reflexből pirosat nyomnak, mert a pár hét alatt 2-3 pipásra lehúzott fiókokokkal ez így szokott menni.


Nem rólam van szó egyébként, mert az én fiókom olyan régi, hogy ha egy válaszomra 100 negatívat kapnék, akkor sem történne nagyon semmi. Hanem azokra az új arcokra gondolok, akik frissen regisztráltak, vagy ritkán válaszolnak de látszik a segítő szándék, és az történik vele amit fentebb pedzegettem.

Most az ilyen szenny kategóriákat mint a politika meg a felnőtt/családi kapcsolatok nem sorolom ide. Arra gondolok ahol nem árt némi szakmaiság, tapasztalat, esetleg speciális végzettség. Ahol nem létezhet szubjektív válasz.

Ezekről a helyekről kopnak ki napról napra az emberek, látom. És nyilván nagyban hozzájárul ehhez az, hogy az értékelési rendszerrel kicsinálják a normális válaszokat.


Mert valljuk be, ki az hülye aki azért fog gépelni 8-10 sorokat, linkelgetni forrásokat, kukatómunkát végezni, hogy aztán minden válasza szarrá negatív értékeléssel pontozva, a helikopter meg top1 helyen tucatnyi pozitívval.


2023. ápr. 19. 01:22
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Nos a képletből hol marad ki az aki tesz magasról a pontozásra és nem azért segít vagy válaszol, hogy ott legyen neki egy karika benne egy számmal?
2023. ápr. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

[Tudom, hogy az 5 pipások, akik olyan döglött helyeken válaszolgatnak ahol troll évente egyszer fordul elő - és a kutya sem fogja lerontani az értékeiket - azok mindig ilyen nagy kielégüléssel mondják, hogy "kit érdekel a pontozás, lépj túl rajta"]


Nem maradt ki, csak nem olvastál figyelmesen 😊


A kérdés egyébként nem azokról szólt akiket nem érdekel. Hanem arról, hogy az érékelési rendszer a csordában bégetőket támogatja, a bégetés hasznosságától függetlenül.

Az meg hogy valaki szándékosan - vagy azon okból, hogy csak olyan kategóriában válaszol ahol ez nem jellemző - nem vesz tudomást ennek az egésznek a következményeiről, azzal most nem tudok mit kezdeni. Lehet csukott szemmel járni.

De ha szerinted ennyire nincs jelentősége az értékelési rendszernek, akkor miért tartja még életben az oldal a mai napig?

Miért vannak (többségben) akik visszaélnek vele, és farmolják a pontokat meg a százalékokat akár több, kifejezetten erre a célra gyártott fiókokkal?


Nagyon kevés az olyan szolgalelkű ember, aki visszajelzés nélkül is képes időt és energiát tenni egy-egy válaszba hosszútávon. Ugye remélem egyértelmű, hogy most nem az odaböfögött szint farmoló 2 szavas mondatokra gondolok.

Ha nem valami biorobot vagy egy gyártósoron, és van egy normális munkahelyed, akkor gondolom ott jólesik ha megkapod a precízen, jól elvégzett munkádért a pozitív visszajelzést. Ha szavakban nem is, de fizetésemelésben mindenképp.

Itt az oldalon meg vagy kommentben köszönik meg az idődet amit a válaszba tettél, vagy értékeléssel. És most visszatértünk oda ahonnan indultunk, hogy bizony én azt látom (több mint 10 éve használom az oldalt), hogy a helyes válaszok rendszeres, szándékos lehúzásával folyamatosan elüldözik a NORMÁLIS embereket az oldalról.


Az értékelési rendszer jelen formájában amire használják az emberek, az többségében a helyes válaszokat bünteti, a trollkodást meg jutalmazza.

És ösztönzi is az embereket, hogy a troll csorda után menjenek, ha erős értékelési százalékot akarnak maguknak. Az erős értékelési százalékkal meg már a csorda nélkül is tudnak tevékenykedni, ha időközben megtetszett nekik a birka élet, ahol a legnagyobb buli ha minden korrekt választ könnyedén lehúzhatnak.

2023. ápr. 19. 03:27
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

"Itt az oldalon meg vagy kommentben köszönik meg az idődet amit a válaszba tettél, vagy értékeléssel. És most visszatértünk oda ahonnan indultunk, hogy bizony én azt látom (több mint 10 éve használom az oldalt), hogy a helyes válaszok rendszeres, szándékos lehúzásával folyamatosan elüldözik a NORMÁLIS embereket az oldalról."


A legszebb kombináció amikor a normális válasz megköszönése helyett jön egy random senki aki beleköt és fikázza a normálisan válaszolót valami mondvacsinált indokkal már egyből a következő kommentben. És a jó válasz helyett az offolós kötekedést pontozzák fel mások, ami ráadásul még ostobaságot is tartalmaz, mert általában téves következtetéseket lát bele a legtöbb ilyen, főleg mert csak kötekedni akar.


Értékválság zajlik szerintem a jelenben, és ez már rég nem csak a gyakoriról szól, hanem a magyar társadalomról. Itt csupán megmutatkozik a jelenség egyre erősebben, mint sok más helyen is.

2023. ápr. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!