Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki nem Budapesten lakik,...

Aki nem Budapesten lakik, annak nagyon más az élete?

Figyelt kérdés
és nem is a közelében mondjuk hanem jó messze a fővárostól. Vagy ott is vannak ilyen dolgok hogy bevásárlóközpont meg mozi meg ilyenek? De gondolom azért kevesebb a választék meg minden. Meg az események is itt történnek, pl koncertek. És a közlekedés milyen? mert ugye nincs bkv, szóval ha elakarsz menni az egyik faluból a másikba (vagy akár városba) akkor mivel mész ha nincs kocsid? Bocs, kicsit hülye kérdés, de nemtudom elképzelni.
2010. jún. 24. 21:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem akik vidéken laknak, azok alkalmazkodnak ahhoz, hogy nincs sok minden, ami van a fővárosban. De azért ne úgy képzelj el egy Budapesttől távoli várost, mintha az őskorban lenne. Ugyanúgy van busz, van kocsi, azzal is lehet közlekedni. A legtöbb vidéki bőven beéri a sarki kisboltban vett kenyérrel, vajjal meg májkrémel, nem kell kaviárt meg homárt venni.
2010. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%

Én Miskolc mellett lakok 1 faluba


és nincs kocsink ezért nem járok iskolába mert itt nincs suli se bevásárlóközpont mege gy abc sem szval mi tenyésztünk állatokat zöldséget van malmunk ahol megörlik a búzát.

Életembe nem voltam még Plázába vagy moziba de tévoli simerőseink akik kocsival néha eljönnek hozzánk szoktak mesélni a "világrol"

de aztmondták hogy csak budapesten éskörnyékén vannak mozik,éttermek,bevásárlóközpontok,és stb... :(

2010. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindig sietünk a buszhoz mert sz*r a közlekedés.Bevásárlóközpont helyett néhány kis sz*r közért van.Hát igen,távol vagyunk a civilizációhoz.


Vidéki élet,én úgy szeretlek,maj' megeszlek.

2010. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs mozi
2010. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Nem csak Budapesten vannak jó helyek, sőt..! Én Szolnok mellett lakok, meg van mindenem. Van erre felé is 20 féle pláza meg bevásárlóközpont. Nekünk van kocsink, szóval a közlekedés nem probléma, de akinek nincs kocsija az meg busszal jár. A nagyobb koncertek nyilván Pesten vannak, aki elakar menni arra a koncertre az elmegy oda.

Szóval, nem csak Budapest a korba illő, "szuper" város.

2010. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem,zuhanyzunk mert itt még egy k*rva pöce van és nincs normális tévéműsor!
2010. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Én Székesfehérvár mellett lakom egy kis faluban:)Pesttől kb. 80 km-re.Itt is van bolt,kis bolt,ahol ugyanúgy meg lehet venni az élelmiszereket,tisztálkodó szereket,és ilyeneket.Van vasárú bolt,egy kisebb ruhabolt,és van egy nagyobb ABC is.Szóval vásárolni lehet.De a város sincs messze,15 km.Van egy suli is a faluban,meg ovi,templom,orvos,szóval minden ami kell és szükséges.Nekünk nincs kocsink,ezért busszal közlekedünk,nekem már ez a természetes,ezt szoktam meg,az a furcsa,ha kocsival megyek vhová.Persze az elkényeztetett városiaknak már leszakad a lábuk ha gyalogolni kell 300 m-t.Tudom,tapasztalatból beszélek.Én szeretek itt lakni,nem költöznék el:)Szép hely,nyugodt,csendes,de ha bulizni támadna kedvem,arra is meg van a lehetőség.Sok embert ismerek a faluban,kedvesek is,a városban meg még köszöni se szoktak egymásnak,jó mondjuk ez mindenhol így van.

17/L

2010. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
57%
Én egy nyomorult kisvárosban élek kb. 100 km-re Budapesttől. És itt nagyjából semmi nincs. Van 3-4 kisebb bolt, de nincs egy normális, nagyobb bolt. Nincs itt mozi, és semmi szórakozóhely. Az utakon a forgalom nem olyan kicsi, de tömegközlekedési eszköz csak busz van, az is kb. csak 3-4 helyre visz, 3-4 közeli nagyvárosba van csak busz. Budapest sokkal jobb lenne, ott élni sokkal jobb lenne, ott van minden, itt ahol élek meg nincs semmi.
2010. jún. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
83%
200 km budapest, 50 pécs, 30 kaposvár, 60 szekszárd. egy jobb bevásárláshoz egy órányi autózás elég. cserében van oxigén, parkolóhely, zöld területek (nemcsak focipálya)...
2010. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

miskolc mellett lakok 20 km Miskolcra járok suliba miskolcon vannak baátaim...

de a faluba van 2-3 bolt templom (2) orvos népház szval minden... szval de amugy keveset tudsz a világról:D

2010. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!