Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent h valaki most...

Mit jelent h valaki most westsideos, vagy eastsideos meg ilyenek?

Figyelt kérdés
2008. szept. 29. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
44%

Aligi (vagy ki a károm ) in da house

egy nyomrék semmit mondó filmben szokták modani ezeket mert 2 banda van eastsiede meg westside.

Talán a legszarabb fil amit életemben láttam.

És azzal keménykednek hogy melyik a jobb...

Bölcsödében jáccotam ilyet utoljára a homokozólapáttal és kábé ilyenkor mondtam ilyeneket

2008. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hintalow ***** válasza:
100%

Azért ez kicsit régebbi találmány Ali G-nél (ő inkább kiparodizálta)

A 90-es évek elején jelent meg ez a fogalom, amikor is a divatba jövő hip-hop stílus művelői (az egyik legnagyobb tömörülésük pl. a Wu-Tang Clan volt, sorry, most mások nem jutnak eszembe, nem az én világom)tehát az akkori gengszter-repperek elkezdtek csoportokba tömörülni, ezeknek a két nagy gyűjtője a west side és az east side volt, aszerint, hogy az egyes emberkék melyik parton tevékenykedtek.

Amúgy ez sokak szerint nem is annyira gyerekes, pöffeszkedő dolog, ezek az "előadók" nem csak a nevükben voltak "gengszterek" hanem többségük igen keményen benne volt/van a kábítószerben, fegyverkereskedelemben, esetleg a prostitúcióban. (ha jól tudom, 2pac-et is azért ölték meg, mert "oldalt váltott") Tehát az egész egy jó marketingű maffia.

Ha jön egy szakértőbb, majd kijavít, én ezt csak laikusként írtam.

2008. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!