Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire szokták azt mondani,...

Mire szokták azt mondani, hogy "Lassú víz, partot mos"?

Figyelt kérdés
2008. aug. 16. 17:08
 1/9 anonim válasza:
87%
arra utal, h nem kell mindent egyből elintézni .. illetve nem csak a leghatásosabb dolgokkal lehet problémákat megoldani
2008. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy példával magyaráznám el: tetszett egy fiú. Nagyon bele voltam zúgva. Ő azt mondta, csak barátok lehetünk. Én ebbe bele mentem, mert azt gondoltam, az idő talán az én malmomra hajtja a vizet és a barátságból az ő részéről is szerelem lesz. "Lassú víz partot mos." És bejött!
2008. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen,aranyosak vagytok :)
2008. aug. 17. 04:12
 4/9 anonim válasza:
86%
Hi!Pár éve nagyon, de nagyon vékony voltam és elkezdtem edzeni, és mára már nagyon sokat fejlődtem és izmosodtam, szálkás formában. Na most volt 1 "lezüllött" testépítő aki látott az elején meg most és most azt mondta nekem, hogy "lassú víz partot mos"... elgondolkoztam rajta, és arra értette h az évek során nagyon szépen "kikupálódtam", nem napok alatt behíztam mint 1 disznó, hanem szépen évek alatt izmosan lettem... hát szer ezt is jelenti;) :)
2009. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
65%
Arra mondják, hogy ha lassan, nyugisan dolgozol valamin, akkor biztosabb a sikered, mintha elsietnéd. Én erre szoktam mondani, hogy "Lassú víz partot mos." Na persze, mert a gyors már elmosta az övét! Tehát kapd össze magad, és csináld, amit akarsz, ne várj a partmosásokra. Tehát szerintem ez egy helytelen közmondás, bármennyire is szép.
2012. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nos igen a fenti válaszok mind azok, amik a közhiedelemben élnek, de NEM ezt jelenti. Irodalmi értelemben vett jelentése: alattomos, nem az, aminek látszik, megtévesztő! Hiszen a lassú víz ártalmatlannak tűnik, de idővel még a sziklákat is erodálja, partot mos.
2016. jún. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Tamás, alapvető zavar van a fejedben, ha azt hiszed, hogy egy kifejezés jelenthet teljesen mást, mint amilyen értelemben használják az emberek.


O. Nagy Gábor meghatározása szerint


"Lassú víz partot mos = a) szívós, kitartó munkával érhetjük el a célunkat. b) a csendes, alamuszi emberek

rendszerint nagy kópék"

2016. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Tamás is jól mondta, mert kiegészíteném az utolsó válaszolót: O.Nagy Gábor könyvében, ahonnan a részletet felolvasta, ott ez következik:

Vö:591

,,némely ember csak azért hallgatag, csendes, mert ALATTOMOS, alamuszi

2016. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 overmax válasza:
A kitartó munkának meglesz az eredménye!
2023. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!