Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Te elhiszed hogy a vadászatoko...

Te elhiszed hogy a vadászatokon "véletlen" lőnek le valakit? Mit tennél ezek ellen?

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 06:50
 1/7 anonim ***** válasza:
hát szerintem a legjobb lenne egy valami olyan eszköz amiből megtudod hogy vadász van e előtted, lehet akár az is hogy okos telefonos alkalmazás ahova ha belépsz akkor megmondja hogy hol vagy másoknak, illetve vagy "radarral" vagy AR-rel megtudod nézni mások hol vannak, és ehhez egész jó kis üzletet lehetne csinálni pl puskára rögzíthető telefontok így folyamatosan tudod ha vadász van előtted és milyen messze
2013. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon, nagyon és nagyon ritka az, ami tényleg baleset.

És azért ennek utánajárnak, nekünk is több ilyen esetet kellett kielemeznünk ill. az elemzést végighallgatnunk. (persze csak magunk között)

2013. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A vadász nem csak tiszta állásba lőhet vadat, mikor szenvedés nélkül tudja elejteni a vadat? Hogy fordulhat elő ebből következőleg az hogy egy embert lőnek le... nemis értem, én csak a szándékosságra tudok gondolni.
2013. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy csak tiszta rálátással lőhet vadra. Ezért nem is értem hogy hogyan történhetnek ilyen esetek. Szerintem szándékos az emberre leadott lövés.
2013. jan. 28. 07:37
 5/7 anonim válasza:

Nos, a vadászbalesetek nem húzhatók egy kaptafára, hiszen több jellemző esetlehetséges. Ez persze a bulvármédiából nem derül ki.

Az első kategória a vétlen lövés, amikor a szabálytalan fegyverkezelésből adódóan a fegyver tulajdonosa (Vadász, sportlövő, rendőr) magát vagy más akaratlanúl megsebez. Nem mentesít senkit a felelősség alól, hogy nem akart megsebezni senkit.

A második az, amikor fegyver használatakor (vadászat, sportlövészet) a kilőtt lövedék gurulatot kap, azaz a vad testében, fán vagy egyéb tereptárgyon irányt vált és megsebez valakit. Bármilyen furcsa, de az utóbbi évtizedben több ilyen baleset történt. Persze ez csak társas vadászat esetében történhet meg, amikor egyáltalán lehetőség van rá, mert egyéni vadászaton ugye elméletileg nincs ott senki akit megsebezhetne egy irányváltott lövedék.

A harmadik és egyben legtragikusabb, amikor hajtáson vagy egyéni vadászaton a vadász nem kizárólag beazonosított vadra lő, hanem a "zörgő bokorra" vagy "sötét foltra" gondolván, hogy végre megjött a várva várt disznó. S ehelyett megsebzi a hajtót vagy az agancsgyüjtő embert a sötétedő erdőben vagy a kukoricát éjszaka lopó szerencsétlen embert.

Az egyenes szándék emberölésre logikailag kizárható, mert elég nagy baromnak kell lenni, ahoz, hogy valaki így ölje meg a haragosát, ugyanakkor ez ki is zárható, mert a balesetek elemzésekor kiderült volna, hogy az érintettek egyáltalán ismerték egymást vagy volt közöttük valami. Ja, és az sem elhanyagolandó, hogy nem nagyon lehet megúszni a felelősségrevonást, hisz minden esetben meg lehet állapítani, hogy ki lőtt.

A vadászat, vagy bármilyen munka vagy sport, ami fegyverhez köthető veszélyes üzem. Türelmetlen, nemtörődöm, felelőtlen ember sajnos mindenhol van. Itt is. Ott is, ahol több tonnányi árut mozgatnak meg vagy gépkocsivezetéskor, szóval gondatlanúl, felelőtlenűl ott is kárt lehet tenni másokban.

Sajnos itt is igaz a szabály, azaz a szabályokat be kell tartani, mert azokat vérrel írták.

2013. jan. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Szigorúan betiltanám az állatokra vadászást.
2013. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kistál_és_a_bor válasza:
Igen.
ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!