Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nintendo Wii-t szeretnék...

Nintendo Wii-t szeretnék vásárolni.! Szerintetek érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon sok fórumon olvasok erről a témáról...

Úgy hallottam, hogy pl: az X-box 360 és a ps3-nak jobb a grafikája, (utóbbi az előzőnél is drágább),mint a Wii-nek, viszont a Wii-t is sokan dicsérik! Ugye már a Wii-nek ,,nincs meg az az előnye,, , hogy mozgásérzékelős, hisz már a másik kettőnek is van......

Az én szempontjaim: Wii olcsóbb, és nekem a szívemhez kedvesebb játékok vannak rá(pl: Mario...) Viszont grafikailag jobb tán a másik kettő...! AMI VISZONT FONTOS, és, ha szívesek lennétek megválaszolni: A Wii-n, hogy lehet pl: focizni??? Értem arra, hogy kézi érzékelős...Ez, hogy megoldható, hogy a láb mozgását is érzékelje??? (ez is nagyban befolyásolja, hogy mit vegyek, hisz a kinect-nél ez meg van, tán komolyabb grafika mellett...) Szerintetek??? Jó konzol a Wii???

Várom, megtisztelő válaszaitokat, előre is NAGYON, KÖSZÖNÖM!!!!!!!! Üdv: HUNNN



2012. máj. 9. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ugyanugy figyeli a mozgást, mivel a wii kontrollereken is van gomb tehát a mozgás szabadságba nem igazán adott, viszon x360on (eszesebb) igen. a grafika meg ugy kb mérföldkövekkel jobb. de ezekböl is jön már állitolag jövöre az uj generáció. szal én egyiket se venném meg...
2012. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor a foci lábbal kilőve? Pl: láttam egy dances játékot, és ott a lánynak a kezébe volt az irányító, de a láb is mozgott....Az új verziókat nem várnám meg elég drága lesz eleinte, ilyenkor érdemes tán, ezeket megvenni...Köszönöm Szépen a válaszodat :D :D xd xd
2012. máj. 9. 16:24
 3/12 Queasy válasza:

Nem játszottam focis játékokkal Wii-n de az biztos, hogy a te elképzelésed életképtelen. A Wii csak a kezeidben tartott joystick mozgását érzékeli, semmi mást.

Ez a grafika kérdés meg csak szőrszálhasogatás, mert hiába lehet a grafika bármilyen jó, ha maga az aktuális játék teljesen rossz.


Jó konzol a Wii, ha a Nintendo konzolokat szereted. Metroid, Zelda, Mario, Super Smash Bros, Donkey Kong rengeteg jó cím van rá, csak ugye gyengébb grafikával, ami miatt sokan leszólják a konzolt, ami egy buta hozzáállás.


Egyébként az xbox360 érzékelője egy rossz vicc, nem tudnak a fejlesztők normálisan programozni rá így az érkékelő eléggé késve és - a marketingszöveg ellenére - elég korlátozottan dolgozza fel a mozdulatsorokat.


Amúgy a helyedben én már kivárnám az év végét/következő év elejét, mert akkor jelenik meg az új Wii U gép, ami ugyanúgy lejátsza és támogatja a wii játékokat és kontrollereket, mindezt egy jóval erősebb hardverrel, így a grafika is mutatósabb.

2012. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a bő választ! Én mindig NINTENDO párti voltam...Mario, Donkey Kong stb....SNES-en toltam, és még a mai napig tolom :D 3D-s nintendom nem volt még, ezért nézek Wii-t...!!! Ám nem hinném, hogy életképtelen a gondolatmenetem,hisz az X-box 360 tudja egyszerre a jó grafikát, és az érzékelőt, és elvileg a következő Wii(WIIU, ha jól tudom.) is tudni fogja...!!! És ,hogy megvárni e a következő konzolt?!? Kinek mennyi lovettája van..Van, aki megteheti, van aki nem...!!! Nekem 8 éve van ps2-öm 20éve Super Nintendom, így nekem a Wii nagyon nagy változás lenne...!!!! Még egyszer, Köszönöm a Válaszod! :D :D Üdv
2012. máj. 10. 15:58
 5/12 A kérdező kommentje:

Így értettem: http://www.youtube.com/watch?v=zm7ege3PzPM

Itt a láb mozdulatát is elég pontosan követei....

Akinek volt Wii konzolja, azt szépen megkérném írjon véleményeket...! Köszönöm még egyszer!

2012. máj. 11. 10:42
 6/12 Queasy válasza:

Ez a naivak számára egy hatalmas átverés.

A képen látható karakter nem a te mozdulataidat veszi le, hanem te neked kell őt utánoznod és elég, ha csak a kezeidet tellegeted, úgy is kapsz pontot, max a saját szórakoztatásodra kell a lábakat is igénybe venni.

2012. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez saját tapasztalat??? Jun.5-én jelentik be a WII U-t...Jó lenne tudni mennyi lesz...54-80e.ft-ig lehet róla olvasni..Kösz a válaszokat!
2012. máj. 11. 12:15
 8/12 A kérdező kommentje:
De, amit mondasz az sztem hülyeség, már ne haragudj, mert, ha nekem kell őt utánoznom, akkor mi az értelme a mozgásérzékelőnek??? Tényleg nem rossz szándékból írom, csak így nem lenne értelme....Meg, hogy tudná a lány, pont ugyanúgy táncolni, mint a karakter??? Ez logikátlan!!!!! Ha pontosan megfigyeled, a lány mozdulatát követi a karakter...!!! De azért köszi a jó szándékú válaszaidat! Üdv
2012. máj. 11. 12:20
 9/12 A kérdező kommentje:
Nehari, De lehet igazad van,hogy van ilyen is De pl: a tenisznél úgy üti, ahogy te irányítod....Mert másképp nem lenne értelme a mozgásérzékelőnek...! De mondom nekem nem volt,adok a véleményedre, de, akkor leírnád bővebben, hogy működik ez pl: egy tenisznél..egy táncnál stb...Köszi
2012. máj. 11. 12:35
 10/12 Queasy válasza:

Tapasztalatból mondtam, mert nekem megvolt ez a táncolós játék. A táncnál azért kell neked követned a karaktert, mert azok után kapsz pontot, hogy mennyire pontosan követed a karakter (kéz) mozdulatait.

Tenisznél ugye már más a helyzet, de az is átverős dolog.

(legalábbis a Wii-hez kapott lemezen lévő tenisz játékba így volt, amit most mondok)

Amikor érkezik feléd a labda akkor neked valójába semmit nem kell csinálni, meg megsuhintani a joyt, és kész.

Magyarázat: a karaktered magától rohan oda a labdához és mivel ez a program csak nagyon amatőr módon kezeli a joystickot így tök mindegy, hogy milyen beleéléssel suhintod a joyt, a gépnek csak az a lényeg, hogy egy vonalba húzzad végig a joy érzékelőit a gép előtt megfelelő sebességgel, hogy milyen módon az rajtad múlik.

Másik példa a szintúgy Wii-hez kapott lemezen a tekézés. Nem kell úgy viselkedned a tv előtt mintha valóban egy tekegolyó lenne a kezedbe, kicsit felrántod magad előtt a joy-t és a gépnek az már elég parancs volt ahhoz, hogy te elgurítsad a labdát (rádásul ez a legjobb mód ahhoz, hogy egyből leüssed az összes bábút).


Persze nem ennyire tragikus a helyzet, ugyanis már van egy továbbfejlesztett joystick a Wii-hez, ami nem csak a fix fel, le, oldal és átlós mozdulatokat érzékeli, hanem már az egész csukló mozdulatokat szépen kezeli, ezzel csak egy baj van: kevés az olyan játék, ami ezt támogatja.


Szóval, ha te azért akarsz Wii-t venni, mert te totál szabad mozgásérzékelést akarsz, akkor csalódni fogsz benne, de baromira. Erre inkább az xbox360 féle kinect lenne megfelelő, de az a technológia is elég gyermeteg. A ps-t azért nem említettem meg, mert ugyanúgy működik mint a Wii továbbfejlesztett joystickja, szóval az sem a totál szabadságról szól.

Akkor vegyél csak Wii-t, ha a régi Nintendo karakterek kalandjaira vagy kíváncsi, mert ugyan ugyan pár óráig vicces lehet ez a suhingatózás, de ez a technológia még várat magára, hogy igazán jó legyen.

2012. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!