Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Parkourosok! Ti hogy kezdtétek?

Parkourosok! Ti hogy kezdtétek?

Figyelt kérdés

Én is parkourozni szeretnék. Igaz lány vagyok, de mindig is szerettem volna parkouros lenni.


17/L


2012. máj. 4. 19:57
 1/3 Nyteshade válasza:
Úgy ahogy folytattuk xD
2012. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Chruser válasza:

Ezt a kérdést már megválaszoltam párszor, itt van még egyszer. Annyit még kiegészítésképpen, hogy nem kell aggódnod azért, mert lány vagy, lehet nehezebb lesz, mert persze több a férfi traceur, mint a női traceuses (mind a kettő olyan személyt jelöl, aki csinálja a Parkour-t), de találni fogsz majd olyanokat, akikkel tudsz együtt gyakorolni. Csak hinned kell magadban és sikerülni fog.

Egyébként egyre több már a női traceuses, például a WFPF honlapján már külön honlapjuk van:

[link]


Eredeti válaszom:

"Ezzel a kérdéssel rengeteg fórumon foglalkoznak, tulajdonképpen ez teszi ki a parkour fórumok 40%-át.

Nehéz röviden és hatásosan elmagyarázni, de megpróbálom:

-Először is informálódj sokat pl: fórumok, interjúk, különböző videók, amikben elmagyarázzák a parkour lényegét. Ha még érdekel a dolog, küldj egy üzenetet privátban és mutatok pár értelmes videót, fórumot.

-Szerezz valami Parkour-hoz illő szerelést: futócipő, bő nadrág, olyanok melyeket nem sajnálsz tönkretenni és illenek hozzád.

-Próbálj másokat is magad köré vonni, kik szintén érdeklődnek a parkour iránt, ha sokkal tapasztaltabbak nálad, az sem baj.

-És maradj mindig pozitív és nem csüggedj el, az elején nehezen fog menni, de pár hónap múlva beindul és aztán nincs megállás, hidd el.

A lényeg: gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj! És mindig biztonságosan!

Sok sikert!

"

2012. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia, én egy 13 éves lány vagyok és 1 éve pk-zok. Igazából csak annyi, hogy meg kell találni a társaságot. Fiúkkal szoktam én is kimenni, és ha megvan a társaság, ők majd megmutatják, hogy hogy is kell elkezdeni:) Sok sikert!!:3
2012. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!