Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szimulált valóságban élhetünk?...

Szimulált valóságban élhetünk? Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
Üdv! A Disc.Sci láttam egy műsort, ahol szó volt arról, hogy esetleg egy szimulált valóságban élünk (kb. mint a mátrix világa), csak hogy itt nem rendes emberek vannak a mátrixra kötve (mint az agyak a tartályban elmélet), hanem, hogy mi is programok vagyunk, éshogy valami egy szuperszámítógépével szimulálja az egész világunkat. Ezt azzal próbálták hihetőbbé tenni, hogy az elmúlt 18évben a számítógépek teljesítménye átl.13havonta megduplázódott, akkor ugye 50év múltan mi is képesek lehetünk erre, durva MI-vel, fotó realisztikus megjelenítéssel. Akkor miért ne tehette volna meg valaki vagy valami már a múltban is? Mi a véleményetek erről az elméletről?
2010. nov. 24. 05:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy érdekes. Ha így van, eléggé hibás a program és egyben tökéletes is.
2010. nov. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez ennyire nem érdekel senkit? :(
2010. nov. 24. 12:58
 3/19 anonim ***** válasza:
Úgy fél évvel ezelőtt az intelligens tervezés elméletről olvastam valami könyvet, és nekem is eszembe jutott ez. Mármint az, hogy mesterséges intelligenciák vagyunk egy szimulációban. Aztán arra jutottam: és akkor mi van? Ittvagyunk, élünk, kész. Esetleg "halálunk" után áttöltődünk egy másik szimulációba... :) (menny/pokol/stb.)
2010. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha gépes szimuláció lennénk akkor szerinted hogy lehetne nekünk ilyen fejlett intelligenciánk? Tegyük fel hogy ez igaz... Akkor mekkora és mennyi decentralizált számítógép-óriásokat kéne telepíteni a világűrön kívül? Gondolj bele nem csak a mi intelligenciánkat hanem az állatokét is kéne irányítani, a növények fejlődését is, a molekulák áramlását, és persze nem hagyható figyelmen kívül a grafika fogalma sem, ha az nem lenne akkor nem látnánk semmit, és mindez 4D-s valóságban történik 0 ms-os késéssel. És ez csak a Föld és az a pár száz dolog amit még nem írtam le. Nem beszéltem még a világűr gázairól, csillagairól, és lehetséges idegen életformáiról. Ez hatalmas mennyiségű adat, aminek valahol keresztül kell áramlania. És ha majd mi is tudunk ilyet létre hozni az sem lesz fejlett öntudat, mert a "lények" csak előre beprogramozott úton lennének képesek haladni, ami ez ránk nem igaz mert ha én elmegyek egy idegen városba és én azt mondom hogy ebbe az utcába megyek be, akkor oda be is megyek. Ez esetleg akkor lehetne hihetőbb ha minden ember/állat/növény/idegen életforma/csillagok és stb. előtt ülne egy "lény" ami irányítana minket, és ebben az esetben több 100 milliárd lényt tenne ki. Én személy szerint nem hiszek ebben,de ha ez így van az irányítóközpontban jól fizethetnek az irányításért! :P
2010. nov. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de én sem igazán hiszem, hogy ez igaz lenne. De tegyük fel, hogy igen. És akkor mi értelme van valakinek irányítani minket? Olyan jó móka vagy tényleg mi célból? Mert nem sok értelmét látnám. Max 1-2 hónap, de utána mindenki ráunna erre. :D
2010. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
rég sejtettem
2010. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

En ezt nem hiszem. Konnyebben elhiszem, hogy van Isten.

18 f/karpatalja

2010. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de erről úgyse tudnánk meggyőződni.

12:44 nem kell minden élőlényhez külön irányító, a szimulációk maguktól futnak. Az se biztos h a szimulálók a saját technológiájukat jelenítik meg az emberek technológiájában.

2010. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
76%
Nekem erről a Sims jut eszembe: Van egy adott család, azt írányítja egy játékos vagy valami de azt is beállíthatja ,hogy legyen az embereknek önakaratuk. Szerintem lehet ,hogy létezik ,mert még nem találtak arra bizonyítékot ,hogy ez nem létezik de még arra se ,hogy létezik. De ki tudja.
2010. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

12:44

Egyrészt nyilván nem mai technikával működne ez. De ahogy az emberiség is (az előrejelzések alapján) 10év múlva képes lesz a fotó realisztikus megjelenítésre egy szimuláció során és 50éven belül az olyan mesterséges intelligencia kialakítására, ami teljes mértékben megkülönböztethetetlen lesz az embertől így mi is képesek leszünk rá, hogy egy ilyen valóságot szimuláljunk. Jah és a fentiekre a számítógépeink is képesek lesznek, olyan mértékben mint az univerzum. A gépek teljesítménye 13havonta megduplázódik! Számold ki hol fogunk járni 10-20-vagy akár 50év múlva! A teljesítmény nem lesz gond, ha ilyen ütemben fejlődünk.


"En ezt nem hiszem. Konnyebben elhiszem, hogy van Isten.

18 f/karpatalja"

Gondolj bele, elvileg isten teremtett mindent, a világot, blablabla. Mindenható? Az a vmi ami megteremtette a szimulációt nem felel meg az isteni kritériumoknak? Dehogynem.

2010. nov. 30. 02:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!