Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utánvétes csomagküldés hogyan...

Utánvétes csomagküldés hogyan és vannak e kockázatai?

Figyelt kérdés
Még nem csináltam ilyet. El szeretnék adni valamit úgy, hogy feladom a cimzettnek, de ő csak akkor veheti át, ha kifizeti nekem (vagyis a futárnak, vagy automatának stb.) a csomag árát, tehát utánvéttel vásárol tőlem, mint azt sok netes üzlet is teszi ha utánvéttel vásárolsz tőlük... Tehát ennyit tudtam olvasni erről a neten, a kérdés, hogy van ennek valamilyen hátránya kockázata számomra? Azért kérdezem, mert láttam olyan hírdetéseket is magánszemélyektől, akik pl. kikötik hogy "csak személyesen" vagy "csak előre utalással", és felvetődött bennem, hogy ezt vajon miért így rendeznék le, miért nem utánvéttel???
jan. 23. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék ráfázni a postai eladással, és eléggé félek az átveréstől, szeretnék még kérni tőletek egy rendes, mindenre kiterjedő útbaigazítást erről, még a kérdésen felül. :)
jan. 23. 20:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokan csinálják azt, hogy meggondolják magukat, nem veszik át mégse - ilyenkor visszajön a csomag hozzád, de buktad a (dupla) postaköltséget.

Ezért csinálják azt sokan, hogy előreutalás (termék ára + postaköltség) után adják csak fel a vevőnek a cuccot.

jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez a “sokan”ez milyen arányt jelenthet?
jan. 24. 09:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyat, hogy a legtöbben beleírják a hirdetésbe, hogy csak előre utalással adnak el. :) Eladóként ez a legbiztosabb, a vevőtől nyilván nagyobb bizalmat kíván.
jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!