Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtuk-e nekem írni jó sok...

Tudtuk-e nekem írni jó sok példát, hogy milyen szavakat/szólásokat/közmondásokat használtak a cowboyok/cowboyok idejében? Szimpla metafórák is elegek, de az interneten nem találok ilyeneket.

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Let's get out of here!!!

De ez filmekben szokott előfordulni, mikor ciki van.


Szerintem nem voltak nagyon ilyenek. Épp nemrégiben olvastam a novellákat, melyek a John Ford lovasságos trilógia alapjául szolgáltak, meg még attól a szerzőtől az Apache Curse kisregényt, előtte meg Elmore Leonardtól a 3:10 to Yuma-t, a Hombre-t (Paul Newman, a hallgatag ember), most meg épp a Hondot Louls L'amourtól... ja, meg a Hatosfogat alapját.

Olvassál te is westerneket eredetiben. Hátha.

2020. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. dec. 26. 19:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg ha tudtok olyan oldalt ahova szépen fel van írva jó pár metafora, annak is nagyon örülnék.
2020. dec. 26. 19:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy bízzak egy olyanban, aki övet is hord, meg nadrágtartót is? Nem bízik a saját gatyájában.
2020. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmit sem szabad elkapkodni. A türelem a legelső, amit egy jó üzletember megtanul.
2020. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-5. idezet a volt egyszer egy vadnyugatbol
2020. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!