Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegák! Miért jobb vegetariánus...

Vegák! Miért jobb vegetariánusnak lenni?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gondolkozom rajta csak hallottam ezt is azt is.. De miért jobb ha nem eszel húst? vagy vegánnak miért jobb lenni a vegetariánusság helyett? írjatok le légyszi mindent mert tényleg érdekelne! köszönöm:)

2014. jún. 20. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2014. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Valaki nem valaszthatja meg, hogy nem eszik hust, hanem szuletese ota undorodik tole...
2014. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az okés hogy nem választhatja meg, mert undorodik tőle. De ha egészség szempontjából nézed a dolgot... ?
2014. jún. 21. 22:19
 4/12 anonim válasza:
0%

Egeszseg szempontjabol azert van par parameter.

Ebben nem vagyok ezer szazalekban biztos, de van, aki alkatilag keptelen vegetarianus lenni, ha nem elszik hust, verkepzesi problemai lesznek.


A masik "problema" egeszsegileg, hogy honnan lehet lehet valaki biztos, hogy a novenyi eredetu taplaleka valoban megbizhato... gondolok a permetezestol kezdve minden olyan dologra, ami azt is "megmergezheti"


Van persze a moralis resze, nem olok allatot, mert az csunya dolog, ilyen alapon csak mert a noveny nem sikoltozik, attol meg annak is meg kell halnia, hogy taplalek lehessen belole.


Ha ugy gondolod, szeretned kiprobalni, szerintem egyszeruen csak kezdj bele, de osszessegeben az, hogy ez jobb lenne, vagy rosszabb, szerintem annyira mervado...

2014. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

<< Ebben nem vagyok ezer szazalekban biztos, de van, aki alkatilag keptelen vegetarianus lenni, ha nem elszik hust, verkepzesi problemai lesznek. >>


A vérképzéshez VASTARTALMÚ dolgokat kell enni: úgy mint sötétzöld (brokkoli, kelbimbó) és vörös (cékla) zöldségeket.


<< A masik "problema" egeszsegileg, hogy honnan lehet lehet valaki biztos, hogy a novenyi eredetu taplaleka valoban megbizhato... gondolok a permetezestol kezdve minden olyan dologra, ami azt is "megmergezheti" >>


A növényi eredetű szerekben elképzelhetőek persze szennyeződések, de tudvalevő, hogy ami a növényben mérgező szennyeződés lehet, az a növényeket megevő állatok húsában többszörös koncentrátumban felhalmozódik, ezért az eredeti problémát (a méreganyagok káros hatásait) nem kikerüli, hanem éppen hogy sokszorozza a húsevés.


<< Van persze a moralis resze, nem olok allatot, mert az csunya dolog, ilyen alapon csak mert a noveny nem sikoltozik, attol meg annak is meg kell halnia, hogy taplalek lehessen belole. >>


A vegák nem azért esznek zöldséget, "mert nem sikítozik". Halat sem esznek, hogy egy kézenfekvő példát mondjak. Alapvetően a vegetarianizmus a LEHETŐ LEGKISEBB, még tényleg feltétlenül szükséges ártásról szól. A növényeknek nincs fejlett idegrendszerük. természetesen meghalnak, de az állatokkal ellentétben nem képesek felfogni a halált, félni tőle, a társaikat vagy "szeretteiket" meggyászolni, stb. Viszont ez elmondható több-kevesebb mértékben a legalacsonyabb szintű állatokról is.

Enni persze muszáj, de el lehet dönteni, hogy milyen tudatosság-szintű élőlényt kelljen elpusztítani hozzá.


Másrészt elég álszent érv a húsevés mellett a "növények védelme" azoktól, akik ugye vélhetően mindkettőt -- állati húst ÉS növényi ételt is -- fogyasztanak.



<< Ha ugy gondolod, szeretned kiprobalni, szerintem egyszeruen csak kezdj bele, de osszessegeben az, hogy ez jobb lenne, vagy rosszabb, szerintem annyira mervado... >>


Akkor valóban nem mérvadó, ha -- ami kezdőkkel gyakran megesik -- a vegetariánus beképzelt lesz az életmódjára. Sokan úgy elszállnak, hogy az ember tényleg elgondolkozik, érdemes volt-e egyáltalán az ilyennek vegává lennie, vagy nem inkább többet árt "az ügynek".

Megfelelő belső alázat és tényleg a nem-ártásra való tudatosság megtartásával azért én azt mondom, hogy összességében morálisan is csak jobb lehet vegetariánusan az ember.

2014. jún. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként a vérképzéshez a húsevőknek sem húst, hanem májat szoktak javasolni. A máj viszont pont a legneccesebb a felhalmozott méreganyagok problémája szempontjából.
2014. jún. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%
hat... sajnos allitolag hitler is vegetarianus volt...
2014. jún. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Aha, az volt. Meg osztrák, meg festő. :D
2014. jún. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hitler nem volt vega. Kevés húst evett, mert állítólag puffadt tőle, de pl. imádta a fehér kolbászt, sült galambot stb. Egyébként meg mi lett volna, ha vega lett volna? A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ez alapján az érv alapján egyébként Sztálin meg húsevő volt, tehát minden húsevő is gyilkos.
2014. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hitlerről az is közkeletű (és hihető), hogy annyira nem bírta a jelenlétében a halott élőlényeket, hogy a berlini bunkerében sem tűrt meg vágott virágot: csak cserepes növény lehetett.

Persze ő pszichopata őrült volt, minimum. Alighanem skizofrén is.

2014. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!