Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vízoldékony rostokból nyer...

Szintiszoli123 kérdése:

A vízoldékony rostokból nyer energiát a test? Kvázi van-e ezeknek kalóriatartalma.

Figyelt kérdés
Tudom, elég gyenge kérdés. Vannak a vízben nem oldódó rostok. Ezekről könnyű elképzelni, hogy nem emésztődnek meg, csak átmennek rajtunk. Mi a helyzet a vízoldákony rostokkal.

2013. nov. 16. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, de mi a válasz?

Pl: zabpehely CH tartalma: 57 gramm / 100 gramm

Rosttartalma 11 gramm / 100 gramm, ebből mondjuk 5 gramm vízoldákony, 6 gramm vízben nem oldódó rost. Ugyebár a rost is CH, csak összetettebb és a test nem tudja bontani, így nem nyer belőle energiát. A vízoldékony rost attól, hogy vízben oldódik, még ugyanúgy nem emészthető? Ugyanúgy nem nyer belőle a test kalóriát?

A CH 1 grammja 4,1 Kcal-t jelent a szervezetnek.

Kérdés:

100 gramm zabpehely elfogyasztásával 57x4,1 vagy (57+5)x4,1 Kcal-hoz jutattuk a testünket?

2013. nov. 16. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Írja a cikk, hogy mikrobák lebontják, és rövid szénláncú zsírsavak képződnek, ezek jó minőségű energiaforrások, tápanyagok. Hogy mennyi kalória arra nem tudok választ adni, az én gondolkodásomtól ez eleve idegen kérdés.
2013. nov. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2013. nov. 16. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!