Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik akkor, ha valaki...

Mi történik akkor, ha valaki egyáltalán nem eszik főtt ételt, a szervezetnek mindenképpen szüksége van rá?

Figyelt kérdés
Elég megosztó ez szerintem, sok helyen olvasok ezt azt, hol azt írják, hogy kell, hol meg amazt, hogy főtt étel nélkül is simán lehet élni, ha valaki odafigyel a megfelelő tápanyagok bevitelére. Én nem valami divat diéta miatt nem eszem, hanem sajnos nincs lehetőségem a főzésre egyenlőre. Ezelőtt ettem mindig főtt ételt, de nem tudom hogy nem lesz e gond belőle, ha nem fogok enni. :) Köszi a válaszokat, ha valaki tapasztalatokat ír le annak örülnék.

ápr. 6. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Főtt étel alatt mit értesz? A sült ételeket is ideérted?
ápr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Az én háziorvosomhoz nem kapnál 5 éven belül időpontot, ha ezt megtudná. Lehet, hogy később sem.
ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Attol dugg mit nevezel annak. Ha nyersvegán vagy az garantáltan veszélyes. Valakit lecsuktak amiatt hlgy úgy nevelte a gyerekét.

De pl ha hozzaadod a gabonakat es huvelyeseket akkor mar sokkal egeszsegesebb

ápr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán eszek főtt kaját. Nincs bajom. Mikor délutános vagyok akkor eltudok menni egy kifőzdébe akkor veszek főtt menüt. Ennyi.
ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3: úgy értem, hogy nem csak vegán ételeket, teljes kiőrlésű kenyeret és ilyesmiket persze, sajt, felvágottak stb. Csak ahol vagyok itt nincs lehetőség gáztűzhelyet beköttetni és nem tudok sütni, főzni, így értem a főtt ételeket.
ápr. 6. 21:45
 6/15 A kérdező kommentje:
Tehát magyarán nincs lehetőségem sütésre, főzésre.
ápr. 6. 21:46
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
És villanytűzhelyről, rezsóról, air fryerről hallottál már?
ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne azt mondd, hogy miket nem tudsz/fogsz enni, hanem azt, miket tudsz/fogsz. Zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek, gabonák, magvak, tejtermékek adottak, húst/halat viszont például hőkezelés nélkül nem igazán tudsz fogyasztani. Vannak feldolgozott húskészítmények, felvágottak, szeletek (stb.), de ezek nem tartoznak a dietetikailag legoptimálisabb élelmiszerek közé.

Miért nincs lehetőséged sütésre és főzésre?

ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Készétel, kifőzde, mikrós melegítés? Nem azt mondom, hogy jó, de változatosságnak. Nem kötelező meleget enni, de unalmas mindig a hideg.
ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A készételek tényleg nem butaságok. Ma már egyre több boltban és webshopban hozzá lehet jutni jó minőségű készételekhez. 2-3 ezer forint alatt még nem láttam jót, úgyhogy drágább mulatság, mintha te készítenéd el ezeket az ételeket, de alternatívának remek.
ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!