Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cilinderes szemüveget állandóa...

Cilinderes szemüveget állandóan kell hordani vagy csak ha szükséges?

Figyelt kérdés

Ha jól értelzemtem, akkor egyik szemem +0.75 a másik +0.5

Tavaly voltunk szemésznél, akkor még mind a 2 feles volt csak, de úgy éreztem, hogy annyira nagy szükségem nincs rá és az orvos is azt mondta h nem kötelező csak ajánlott. Ő távolra írta fel (távolra nem - kell?) Eltelt egy év és mostanában állandóan fáradt volt a szemem illetve éreztem, hogy lehet mégis szükség lenne szemüvegre. Jó akkor elmentünk és ugye egyik szemem romlott is picit így az orvos mondta, hogy kell (ez másik orvos, nem az aki tavaly volt). Egyébként közelre is meg távolra is jobban látok a szemüveggel, mert csináltattunk. Kb ennyi lenne csak nem tudom, hogy állandóan hordjam vagy pedig csak ha szükséges távolra? Ismerősöket kérdeztem, akik szemüvegesek(mondjuk nekik nem cilinderes) van aki azt mondta h allandoan, van aki azt h az allando jobban rontja es ink csak ha szukseges. Van itt olyan aki ért hozzá ennyire?



2015. okt. 17. 11:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve még olyat is hallottam, hogy ha nem is kell amúgy állandóan hordani, attól még első pár napban nem árt ha állandóan hordom, hogy megszokjam.
2015. okt. 17. 11:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért épp a cilinderest ne kéne? az, hogy ilyen fajta, annyit jelent, hogy jobban követi a szemed állapotát. Ettől még ugyanúgy kell hordani, mint a másikat.
2015. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

ÁLLANDÓAN!!!!!!

Ha az orvos felír valamit akkor azt nem azért írja, hogy: „Tessék itt egy

v

2016. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

...ázlat, aztán döntsd el hogyan tovább!“ NEM!!! 15 éves vagyok, holnap

leszek 16. (1412)+10 hónapja hor

2016. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
...dok szemüveget. Az első 6 évben nem hordtam, az „ciki“! Aztán mi lett belőle? 7,75 a dp.- ja a szemüvegemnek! Okulj ebből, ha nem akarsz 7,74 dp.-t!!!😡😡😡
2016. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!