Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló elkezdése,...

Fogamzásgátló elkezdése, illetve folytonos szedése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudom ez most fura lesz, de az lenne a kérdésem, hogy a fogamzásgátló tabletta, hogyan is működik? Pontosabban arra lennék kíváncsi, hogy kell szedni. Olvastam sok helyen, csak épp azt nem írja, hogy hogyan kezdjem, utána hogyan folytassam. Addig azt hiszem megvan, hogy az első menstruációnál, amikor szedem, akkor kell végig, utána meg a következőnél már nem kell, csak a ,,nem mensis" napokon? Vagy én ezt most nem értem..segítséget szeretnék kérni, mert most kezdeném. Előre is köszi!:)

2019. jan. 3. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik más. Ha vannak placebo tabletták, akkor azokat is belehet szedni. Vannak fg-k amiknél helyette csak simán 1 hetes szünet van. (Szóval három kell szedni egy levelet) Amúgy meg a nőgyógyász és a betegtájékoztató elég informatív tud lenni.
2019. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*három hétig
2019. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk mi lenne, ha elolvasnád a betegtájékoztatót? ugyanis elég szájbarágósan le van írva benne, hogy hogyan kell szedni...
2019. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetnek különbségek.

Általában: 3 hétig használod, aztán 1 hét szünet, vagy 1 hét placebo, aztán újra 3 hétig használod.

Az egy hét szünet/placebo alatt van megvonásos vérzés.

2019. jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!