Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért erőlteti a nőgyógyász a...

Miért erőlteti a nőgyógyász a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,barátommal mindig gumival védekezünk,de az orvos azt mondja hogy az nem jó,meg egyáltalán nem biztonságos.
2014. dec. 9. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért erőlteti, mert ő pénzt kap utána, ha kiváltod.
2014. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vagy tényleg az az orvos meggyőződése, hogy a fogamzásgátló a legoptimálisabb védekezési mód az emberek számára, vagy azért, mert neki abból van haszna.

Hogy a te dokidra melyik az igaz, azt nem tudhatom.


Egyébként az óvszer megfelelő használat mellett elég megbízható.

2014. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az óvszer sokkal biztonságosabb.

- nem leszel nemi beteg

- 99%-ban várandós se (nagyon durván kell csinálni, hogy kiszakadjon)

- nem mellesleg az a hormonjaidat sem nyírja meg (lehet, neked nem, sok embernek a gyógi igen)

2014. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mert nem neki kell szedni, így a mellékhatások miatt sem kell aggódnia.
2014. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert sok "balesetet" látott már a praxisa során, aminek terhességmegszakítás lett a vége.

Mindemellett a hormonális fogamzásgátlóknak számos mellékhatása lehet, amivel sok kedves nőorvos sincsen tisztában. (pl a tromboembóliás szövődmények valódi száma)

Én inkább a helyes óvszerhasználatot magyaráztam volna el, mert a balesetek java része azért van, mert rosszul használják. (pl csak vizes bázisú síkosítót szabad használni, a testápoló kidurrantja a latexet)

Az a jó fogamzásgátlási eszköz, ami mindkettőtöknek megfelelő és a legkevesebb a kockázata. Ha az óvszer kényelmes mindkettőtöknek, akkor miért kellene váltani?

2014. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert egyszerű neki, és az esetleges következmények nem őt érintik, ő legfeljebb majd gyógyít ujabb pénzért.
2014. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyógyszeriparon belül dolgozom egy olyan cégnél ami "hormon nagyhatalom volt mindig". Nagyon sok bevételünk származik a nőgyógyászati termékekből.Gondolom mondanom sem kell az orvoslátogató "ügynökök" szerepét ez ügyben,meg hogy mennyi pénzt kapnak az orvosok a felírás után.Ha rám hallgatsz nem kezded el szedni a fogamzásgátlót ha ti így a barátoddal jól érzitek magatokat. Én is szedtem ma már megbántam mert tönkre vágta a szervezetemet.

Libidóm lecsökkent,hüvelyszárazság,nagyon durva hajhullás(ami azóta se javult),májfolt a szám felett ami úgy nézett ki mintha piszok folt lett volna ott.

Szerintem gondolkodj el hogy keresel egy másik nőgyógyászt aki nem csak vágtába irkálja fel a dolgokat.

Sok sikert :)

2015. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!