Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van okom aggódni szerintetek?

Van okom aggódni szerintetek?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek, viszont egy hete (szombaton) erős migrénem volt, bevettem a fogamzásgátlót a szokásos időben, és rá egy órára hánytam. Tudom, hogy pótolni kellett volna azt a szemet, de teljesen megfeledkeztem róla, annyi minden jár mostanában a fejemben. Előtte és azóta is rendesen szedem a bogyót. Ma együtt voltam a párommal kiegészítő védekezés nélkül. Mekkora lehet a baj? Egyébként pénteken (21-e) kell megjönnie.

Ja, és melyik teszt mutatja ki leghamarabb a terhességet?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. jan. 16. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem letolás, de azért kell megtartani a betegtájékoztatót, mert abban benne van az ilyen eset. Mellesleg most olvastam, hogy menses alatt is teherbe lehet esni. Kösz.
2011. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A betegtájékoztató megvan, de mivel elfelejtettem ezt az egészet, csak ma jutott eszembe elolvasni, h mit kellett volna tennem. Sajnos utólag már én is okos vagyok, jól kioktattam magam miatta, de ez sokat nem segít.

Amúgy menszesz alatt sosem vagyunk együtt, és azt tudtam, h úgy is teherbe lehet esni, csak kisebb az esélye.

De azért köszi a választ!

2011. jan. 16. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha új generációs fogamzásgátlót (ezekben "ki van centizve" a hatóanyagtartalom, hogy kevesebb mellékhatásuk legyen), rosszabb esetben csak gesztagén tartalmú bogyót (ezt szinte órára pontosan kell beszedni, bár mostanság csak szoptatás alatt írják fel), akkor kb. 20% az esély, hogy "besikerült" a dolog.


Tesztelni majd 1,5-2 hét múlva tesztelj, akkor megbízhatóak (tudom, hogy vannak már "3 napos" és hasonló tesztek, de jobb biztosra menni, mint egy álnegatív eredménnyel hamis illúziókba ringatni magad).

2011. jan. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, h milyen az új generációs, amiről írsz, de én 20 mikrogrammos Sensonette-et szedek.
2011. jan. 16. 23:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Felesleges aggódnod. Az ilyen esetekben azt szokta írni a tájékoztató, hogy egy hét kiegészítő védekezés szükséges. Az egy hét meg nálatok már letelt.


"akkor kb. 20% az esély, hogy "besikerült" a dolog"

Ne zavarjon kedves válaszadó, hogy 20% esély a terhességre akkor van, ha a pár pont az ovulációkor van együtt, védekezés nélkül, és a férfi beleélvez a nőbe.

2011. jan. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is tudom, hogy ekkor ennyi, ezért kezdtem "HA"-val a mondatot.

De az igaz, hogy félreolvastam a kérdést, mert azt hittem, hogy akkor volt együtt a párjával, amikor kihagyta a bogyót, nem pedig rá egy hétre. Így tényleg minimális az esély a terhességre.

2011. jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugtattatok egy kicsit! Azért mindenképpen tesztelek majd 2-3 alkalommal. Lehet, h felesleges, de én ilyen parás vagyok.
2011. jan. 17. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!