Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek gomba ellen?

Mit tehetek gomba ellen?

Figyelt kérdés
Gyakran sikerül összeszednem valahol valami gombát,de dokihoz nem járhatok állandóan mert akkor a fél életem ott tölteném.Van valami házi praktika amit használhatnék?Vagy egyszerűen csak figyeljek jobban a higéniára?Vagy valami krém ami olcsó,vagy mindenkinél van otthon,vagy akármi más.
2009. jan. 22. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a higiéniára kéne jobban odafigyelned. mondjuk minden alkalommal ha magadhoz érsz ott lent, akkor mindenképp moss kezet előtte
2009. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Márts tampont joghurtba. Az helyreállítja a ph-dat. N használj habfürdőt, szappant, csak intim tejsavas mosakodót.
2009. jan. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szokták javasolni a kamillás ülőfürdőt, inkább bakteriális fertőzésre jó (Kamillateában kell üldögélni). Használj tejsavas cuccokat, amiket írtak. Használjatok óvszert, lehet hogy szex közben szeded össze mindig a pasitól. (A férfiaknak nem okoz tünetet a gomba, így lehet, hogy neki van.) Írass fel olyan kezelést, ami neki is ad gyógyszert (van olyan), hátha ez a gond.

Ha uszodába jársz, akkor úszás után mindig használd a tejsavat. Ha síkosítót használsz szexhez, mivel az nem steril, az is lehet egy forrás. Ha a pasid szeret nyalakodni, mosson előtte fogat.

A tünetmentesség nem egyenlő a gyógyulással, a szex várjon legalább egy pár napig a tünetmentesség utánig.

Ha sokszor visszatér a probléma, és sem pasi, sem uszoda sem egyéb racionális ok nem jön számításba, akkor konzultálj az orvossal, hogy mitől lehet, hogy mindig visszatér. Lehet gyenge az immunrendszered, vagy egyéb. Esetleg egy Candida elleni diéta jót tehet, de az nagyon kemény.


Mivel kevés az adat amit megadtál, csak azokat vedd figyelembe, amik illenek rád.

2009. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Vannak ezek az intim szappanok, nivea intimo + a másik nagy neve nem jut ezsembe.
2009. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,egy jó párat megfogadok ezek közül.:)
2009. jan. 22. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:

én is hajlamos vgyok rá.nekem már nem jött elő november óta, pedig előtte 2havonta dokinál ültem! mondta hogy mivel hajlamso vagyok a gombára, ezért hazsnáljak havi 1szer 5napig hüvelyöblítést (sokan azt mondják ez hülyeség,de nekem bevált) többi nfót itt kaphatsz: www.dolhay.hu


a dokim legutóbb irt fel nekem kúpot meg szájon át szedhető tablettát is ,nah et elszedtem,persze addig nem szexeltünk a párommal, ő is kenegette magát Canesten kreémmmel napi 2szer egy hétig (mert ugye a férfiaktól vissa lehet fertőződni,még akor is ha a férfi tünetmentes, szóval őt is kezelni kell)!

Fürdésnél használj Lactacyd Femina intim mosakodógélt és külön kis törölközőt az alsó részhez!


Remélem tudtam segíteni! Jobbulást!

2009. jan. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Részvétem!

Nekem évekig 2 havonta visszatérő vendég volt. A rossz hír az, hogy az antibiotikumok nem igazán jók, mert megölik a jótékony baktériumokat is, amitől a gomba szaporodik el, ha meg a gombákat irtod ki teljesen, akkor a baktériumok. Én ezért nem is szeretek szedni már semmit.

Nekem van egy tuti módszerem, ami bevált. Eléggé macerás, de nekem elmulasztotta, és hosszú hónapokig nem is jött elő.

Ez akkor hatásos igazán, mikor még csak épp kezd kitörni. Vettem még régebben egy Lactacyd irrigálót. (Ezt patikában lehet kapni, egy műanyag flakon, és tartozik hozzá egy soklyukas cső.) Naszóval főztem egy jó erős kamilla teát, kb. fél litert, 10 percig ázott, leszűrtem, kihűtöttem, a flakont teletöltöttem, és ezzel öblögettem magamat, a maradék teát meg megittam. Ezt minden reggel és este, kb. 1 hétig. Én tovább nem csináltam, mert pattanások jöttek ki tőlem a kamillától. Teljesen elmulasztotta!


Fontos viszont, hogy kerüld a cukros ételek fogyasztását, mert abból táplálkoznak.

Ha eltűnt a gomba, de a hüvelyflóra még mindig nincs topon, tényleg jó a joghurtos tampon, amit előttem is írtak. Amúgy én a hüvely öblögetést nem javaslom, mert a hüvely öntisztuló!

Mosakodáshoz én Lactacyd habot használok, nem a folyadékot, ez sokkal jobb!

Idegen helyen, bevásárolóközpontban nem wc-re járni, ha nagyon muszáj, vegyél wc-re rakható lapot. Ja, és mindig külön törülköző oda alulra!

Remélem nálad is beválik! Üdv.

2009. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,remélem bevállik valamelyik.
2009. jan. 25. 18:02
 9/9 Bereczk Jénos válasza:

Férfi volnék és a sok reklámból csak azt szűrtem le, hogy létezik hüvely

gomba, amiből nagyon sok van! Azon filóztam, hogyan lenne ez fogyasztható és az egyik szomszédasszonytól megkaptam a választ; "Mint a fagyit!!!!"

máj. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!