Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez tényleg normális?

Ez tényleg normális?

Figyelt kérdés

Világ életemben megszenvedtem a menstruációt. Fájt is, durván véreztem is.


16évesen kezdtem el emiatt fogamzásgátlót szedni. Ezzel el tudtam viselni. Nem is fájt, le is rövidítette és mennyiségre is jóval kevesebb lett.


Amikor abbahagytam, babatervezés miatt, első hónapban terhes is lettem.


2éve szültem. 13hónapig szoptatás mellettit szedhettem. Utána visszakaptam a gyerek elötti gyógyszerem. Emellett folyamat migrénem volt, hiába szedtem elötte 9 évig.

Amit most szedek, 6.hónapja szedem.

Alapból nincs problémám vele, viszont a havim katasztrófa. Konkrétan a 6hónap alatt 3x kellett munkából is hazamennem mikor megjött.

Ömlik belőlem a vér ilyenkor szó szerint az első nap. A normál tampon 1 órát sem bír ki. Ezzel még csak-csak megbarátkoznék. De tele van alvadt vér darabokkal, ez viszont megijeszt. Pl most az utolsónál kisujjamnyi darab csúszott ki belőlem pont egy törlés alkalmával. Brutális látvány volt.

Emellett duplán szedem kb a nospát és úgy is fáj.


Ma voltam miatta dokinál, mert szerintem ez azért annyira nem normális dolog.

Annyi volt a válasz rá 20ezerért, hogy a nőknek ez a sors jutott, meg kell sajnos szenvedni ezeket a hónapokat.

A szülés változtatott bennem valamit, úgyhogy törődjek bele.



Ez valóban normális így?!


máj. 9. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

"Ömlik belőlem a vér ilyenkor szó szerint az első nap. A normál tampon 1 órát sem bír ki. Ezzel még csak-csak megbarátkoznék. De tele van alvadt vér darabokkal, ez viszont megijeszt. Pl most az utolsónál kisujjamnyi darab csúszott ki belőlem pont egy törlés alkalmával. Brutális látvány volt."


Mi lenne, ha tampon mellé betétet is használnál?

máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2t együtt használok, mert muszáj.

De ez nem segít a problémámon.

máj. 9. 10:16
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Fogamzásgátló alatt NINCS menstruáció, megvonásos vérzés van! A kettő nem ugyanaz. Ott lett elcseszve, hogy már 16 évesen is olyan nőgyógyászhoz mentél, aki nem megállapította, mi a bajod, hanem elnyomta a foggátlóval, így a menstruáció helyét átvette a megvonásos vérzés, ami persze normális mennyiségű volt. Keress egy másik nőgyógyászt és vizsgáltasd ki magad! Ne engedd, hogy bogyóval legyen elnyomva a bajod, mert attól nem fogsz kigyógyulni ebből. Ez mindenképp ki kell vizsgáltatni.
máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki kell vizsgáltatni szerintem is, ez sajnos azzal jár, hogy addig keres az ember nőgyógyászt, míg nem talál egy normálisat, aki képes és hajlandó is érdemben foglalkozni a problémával. Nekem még eszembe jutott, hogy voltál-e esetleg Covidos vagy kaptál-e ellene oltást, mert ismerősi körben én olyanokról hallottam, akiknél ez változtatott negatív irányban a dolgokon. Vegyes tapasztalatok, volt, akinek hónapokig meg se jött, és volt a másik véglet, az olyasmi volt, mint amit te írsz.
máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3!

Tini koromban ki lettem vizsgálva, semmi okot nem láttak rá, miért görcsölök ennyire. Akkor 3 orvosnál is jártam emiatt, nem jutottunk előrébb.

Végül én kértem a fogamzásgátlót.


4!

Voltam covidos, de annak 2 éve. Ez a probléma pedig fél éve áll fenn.

Nem oltattam magam.

máj. 10. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Felháborító az orvos hozzáállása! Sajnàlom, hogy nem kapsz segítsèget.

Nézz körbe fórumokon, csoportokban, hogy milyen orvos vàlt be hasonló problémákkal küzdő nőknek, ne hagyd annyiban.

máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!