Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az utóbbi pár alkalommal fájt...

Az utóbbi pár alkalommal fájt az együttlét. Nem szárazság miatt. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Pár hónapja voltam eves kivizsgalason, akkor minden rendben volt velem. Nincs egyéb panaszom, nem szedek fogamzásgátlót. Megszakításosan "védekezünk". Ezt azért írtam le, mert tudom, hogy az nem védekezés, de nem lenne gond a baba, de még nem is görcsöltünk rá a

családtervezésre, mert nemrég költöztünk be az új házba, még kicsit élvezzük a helyzetet.

3 éve vagyunk együtt, eddig nem volt semmi gond, de utóbbi pár alkalomnál valamiért nem annyira vágytam az egyuttlétekre.

A méretével nincs gond, úgy értem egyáltalán nem túl nagy, csak bizonyos pontokban szokott icipicit fájni, de messze nem úgy mint most. Tehát régebben inkább nem fajdalomnak nevezném, de most igen. Kínszenvedés, ami eddig jó szokott lenni. És már kb minden pózban. Ha épp nem fáj, akkor sem kellemes. Abba is hagytuk már az utolsó 2 alkalommal, mert annyira nem bírtam már. Nem voltam száraz. Az előjáték mindig sosem volt hosszú, de sosem zavart. Szóval nem amiatt volt gond hogy nem lennék eléggé...nem száraz...

Nem csíp, nem ég, semmi.

Olyan érzés, mintha (most ez hülyén fog hangzani) én valahogy rövidebb lettem volna odabent vagy ő nőtt volna meg😀

Nagyon elszomorit, mert így nem tudom mi lesz. Ő is aggódik, hogy mi lehet a baj. Ha nem változik nődoki lesz, de először gondoltam rakerdezek, hátha valaki volt mar így és megoldodott a helyzet.

30N



ápr. 27. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem alakulhatott ki valami miatt az úgynevezett "vaginizmus"?

A vaginizmus a gát és a hüvely izmainak görcsös állapota, mely a nő akarata ellenére megnehezíti, fájdalmassá vagy akár lehetetlenné teszi a hímvessző, ujj vagy bármilyen tárgy (pl. nőgyógyászati vizsgálóeszköz) hüvelybe jutását.

ápr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, utána olvastam.

Egy-két dologban igaz is lehet a feltételezés

"Ha azérintetteknek sikerül ellazulniuk, az aktus pedig létrejön, az a szűkebb hüvely miatt fájdalmas lehet, ami később fokozza a tüneteket. Ritkán, de előfordulhat, hogy a vaginizmus közösülési kísérlet közben alakul ki, de elsősorban még a behatolás előtt jelentkezik"


Nekem olyan érzés, mint mikor pózokat váltottunk és beszorult a levegő, akkor szokott így fájni.


Az hogy pszichés zavarokkal vezethető vissza..hát...semmilyen traumám nincs. Esetleg azt tudnám felhozni, hogy valamilyen oknál fogva a jelenlegi páromnál az elejétől kezdve nagyon szégyenlős vagyok. Ez előtte sosem volt probléma. Nem sokat beszélünk a szexről, azonban nem olyan rég volt egy mélyebb beszélgetésünk és ott feljott az a téma, hogy nem oké pár dolog részéről, mert többek között nem nagyon mutatkozom világosban (pedig nincs olyan gondom magammal amit takargatnék), nem merek felül lenni (félek hogy rosszul csinálom), valamint az orális szexben sem mertem nagyon kivenni a részem (szintén féltem hogy rosszul csinálom). És ezelőtt abban a pár kapcsolatomban sosem volt ilyen problémám, sőt. A jelenlegi elott 2 évig egyedul voltam. Valószínű megfelelési kenyszerem van és emiatt inkább bele sem vágtam bizonyos dolgokba, mindig az járt az eszembe hogy én már jo ideje nem voltam ferfival, biztos kiestem a dologból, csak csalódást okoznék. Igen, hiba volt hagynom hogy idáig jussak. A beszelgetes óta egy dolog, az orális szex nagyon pozitív irányba javult, de attól még ugyanúgy fennálhat másban hogy rágörcsölök.

Az a gond, hogy nagyon szeretjuk egymast, de a párom nem nagyon van képben ezekkel a dolgokkal és nem biztos hogy ha meg is értené mi a gond, tudna úgy ehhez hozáálni, nem tudná mit csináljon még ha akarna is segíteni. Persze tudom hogy ez nem rajta múlik, hanem nekem kellene dolgoznom magamon.

Na de ez már nagyon átment inkább párkapcsolati témába mint a nők egészsége kategória :D de azért köszönöm annak aki időt szánt rám.

ápr. 27. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak neked kellene dolgoznod magadon.

Lehet tudat alatt mégse akarsz babát, attól nehezebb a ráhangolódás.

Lehet, a férjed egyre gyorsabban akar célt érni, ettől meg romlik az összhang kettőtök között.

Lehet fáradt, kialvatlan stresszes vagy a költözés kimerített, vagy munkahely, vagy bármi más.

Az előjáték , és a nagyon finom behatolás fontos. Meg az, hogy a férfi bármilyen is a póz, de ha olyan, hogy ez igaz lehet: annál tartsa meg izomból a teljes testét, és ne essen a súllyával plusz az izgalma teljes hevével neki az asszonynak.

A kevesebb sokszot több, ha fontos, neki, hogy te is élvezd.

ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 qborka ***** válasza:

Hormonális változás miatt lehetsz szárazabb délen.

Nekem életemben először tegnap volt ilyen, majdnem hivtam egy sírkövest,hogy itt a vég...


Ma már nem volt ilyen gond.


Ha még több hétig ilyen,keresd fel azért a nődokidat!

ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én vagyok aki az első választ írtam és én küldtem a vaginizmus linket. Amiket leírsz a jelenlegi párkapcsolatoddal kapcsolatban az simán okozhatja tudat alatt azt nem túl nagy fokú de mégis jelen levő diszharmóniát aminek az okozati köze tartozhat a vaginizmus. És ez valóban inkább pszichológiai mint egészségügyi kérdés. Nagyon drukkolok hogy meg tudjátok oldani.
ápr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!