Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem merem elkezdeni újra a...

Nem merem elkezdeni újra a fogamzásgátlót, mert régen mehszajsebem lett tőle, tapasztalatok? N29

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg : 16 évesen kaptam először Lindynette 20 tablettát, amit 7 évig szedtem.

Mehszajsebem lett tőle, ami igazából konkrétan panaszt nem okozott, kivéve nsgyon ritkán vérzett szex után, illetve ennek tulajdonítottam egy idő után a rendszeres fertozeseket. A nőgyógyászhoz jártam minden évben, szerepelt a lapomon ez az elváltozás, de azt mondta, nincs vele teendő.

Végül elhagytam à gyógyszert, és 4-5 hónap után láss csodát, a mehszajsebem megszűnt (kézzel is éreztem, hogy más a hám, innen tudom). Azóta sem jött vissza, egy hete voltam orvosnál, szép ép hám. Ellenben Harmonet fogamzásgátlót írt fel, amit nagyon gondolkodom, hogy elkezdek e szedni.

Ha jól tudom, vannak a tablettanak pozitív hatásai (szebb haj, szebb bőr, illetve egy időre nyugalomba helyezi a szervezetet, véd a cisztak ellen), de mivel a harmonet gyakorlatilag ugyan az, mint a Lindynette, gondolom, ez a probléma ismét visszatérne.

Tapasztalatok, vélemények?



2022. okt. 23. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon jól teszed. Az egészséged fontosabb. A megoldás a párodnál van.

Ne kockáztass, mert a méhszájseb el is rákosodhat.

2022. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Vélemény: nem szedném a helyedben és mást sem. Az sem baj, ha kevésbé biztonságos módszert alkalmazol, mert lassan abban a korban vagy, amikor már vállalhatnál gyereket. Később sokkal nehezebb kihordani egy terhességet, megnő a szövődmények és a betegségek valószínűsége.
2022. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
A fogamzasgatlo nem okoz mehszajsebet.
2022. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Olvass utána! Okoz... Csak írd be, mehszajseb fogamzásgátló! Nagyon sok helyen említi, hogy a plusz ösztrogén okozza, hogy a belső hám, ami jobban tűri a lúgosabb közeget (amit a tabletta okoz) kívülre kerül.
2022. okt. 23. 22:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, én más módszert használok. Nem csak tabletta van.
2022. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Sose használtam fogamzásgátlót és nem is ajánlom senkinek. Hozzátéve, hogy nulla nem kívánt terhességem volt. A fogamzásgátló csak a társadalmi nyomás, mert ugye ebben is inkább a nőkön legyen a felelősség (az nem baj, hogy milyen más hatásai vannak, a nő csak viselje el és örüljön, hogy van ilyen lehetőség), meg a szokásos gyógyszeripar, amik profitálnak belőle.
2022. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedném a helyedben meg a magaméban se szedem habár nekem más panaszokat okozott.
2022. okt. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz tapasztalataim vannak a fogamzásgátlóval, 2x próbálkoztam vele. Soha tőbbet...
2022. okt. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

1x próbálkoztam gyógyszerrel - mert az exem "nem tudott elmenni gumiban" -, szétbrmolt sok mindent, azóta nem.


Aki olyan béna, hogy képtelen elélvezni egy óvszerben, őszintén sajnálom. De én még egyszer nem teszem tönkre magam mások miatt.

2022. okt. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a méhszájseb nem kóros állapot, ha nem okoz panaszt, akkor marha mindegy, hogy van-e van nincs…

Fertilis korú nők 80%-ának van…

2022. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!