Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek terhes negatív teszt...

Lehetek terhes negatív teszt mellett? Ha nem jön meg egyáltalán, javasolt orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés

A barátommal mindig védekezni szoktunk, viszont ebben a hónapban már egy hete késik a menstruációm. Ma délután teszteltem, negatív lett.

Előfordult már előzőleg is, hogy pár napot késett, egy hetet viszont még sosem. Reggel csinálok még egy tesztet. Ha negatív tesztek ellenére sem fog megjönni a menstruációm, érdemes orvoshoz menni? Tévedhetnek a tesztek?

22L



2022. okt. 6. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában a reggeli első vizeletből érdemes tesztelni és az ilyenkor már elég biztos eredményt ad. Fals negatív akkor szokott lenni, ha túl korán tesztelsz vagy túl híg a vizeleted, mert előtte ittál 2l teát. Felesleges orvoshoz menni 1 hét késéssel. Ha rendszeresen kimaradozik, azzal talán foglalkoznak.
2022. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Azert 1 het kesesnel mar barmelyik napszakban es barmilyen ocska teszt kimutatna, ha terhes. Es akkor is, ha megivott 2 liter teat es 5 percenkent pisil.

Csak ilyen 1-2 napos kesesnel van jelentosege a reggeli vizeletnek, bar nekem mar menstruacio elott 1 nappal keso esti vizeletbol is azonnal pozitiv lett a tesztem, amikor terhes voltam..:D

Na szoval a lenyeg az, hogy a kerdezo szerintem nem terhes es igazabol en ezzel nem feltetlenul mennek azonnal orvoshoz, meg az is belefer, ha kimarad,mert nem vagyunk gepek. De persze ha valami rendelleneset eszlelsz, nagy fajdalmaid vannak esetleg, nem jon meg 6-7 het mulva se, mittudomen, akkor elmennek.

2022. okt. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 napos késésem is volt, azóta se tudom mitől, munka miatt nem jutottam el időben orvoshoz, mikor mentem meg minden rendben volt és nem lett baba.

Lehet a késes oka: idegesség, betegség, ovuláció csúszás/ kimaradás stb.

Nekem 4 nap késésnél már szép pozitív volt a teszt, majd 6 nap késésnél már a teszt csík erősebb volt mint a kontroll, tehát már pozitív kéne legyen a tiéd is, de ha van egy plussz teszted és úgy gondolod áldozd be és csináld meg.

Egyébként én javaslom, hogy menj orvoshoz, sose tudni mi áll a háttérbe, jobb az ilyet megnézetni lehet semmiség de komoly betegség is okozhat késést.

Ne kockáztass!

2022. okt. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nekem is ugyanez a gondom, kérlek írj, hogy végül mi lett veled.

2022. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megjött másnap:)
2022. nov. 6. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!