Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van ha alkalmatlan vagyok...

Mi van ha alkalmatlan vagyok a pszichológiai segítségre?

Figyelt kérdés

Már egy pszichiáter mondta,hogy vannak olyan emberek akinél nem működik a dolog.

Elküldött egy pszichológushoz.

Magánrendelésre.

A pár alakalom közel 30 ezer forintomba került és azt mondta,hogy most nem vagyok olyan (érzelmi)állapotban,hogy lenne értelme a találkozásainknak.

Nem látja rajtam,hogy az a néhány alkalom bármit is használt volna ezért elváltak útjaink.

Legalább nem húzott le rólam több pénzt.


Gondok meg vannak. Van amit nem sikerül megemészteni,kimászni belőle.

Hibás a gondolkodásom ezt megmondta.

De nem segített semmiben.


Nem tudom merre induljak.



2016. jún. 24. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem ez nem volt egy túl jó pszichológus. Nem ritka eset, elképesztően rossz pszichológusok vannak, nagyon felhígult a szakma, rengeteg pszichológust képeznek és alapvetően sem tud mindig segíteni a pszichoterápia, ha nem jó a szakember akkor meg már inkább ront, mint használ. Próbálkozz más módszerekkel, mert néha mondjuk egy sport elkezdése, életmódváltás, jóga, relaxációs módszerek elsajátítása többet ér, mint a szaksegítség. Annyiban korrekt volt a pszichológusod, hogy nem húzott le több pénzzel, mert ezt is sokan megcsinálják, hogy nulla fejlődés mellett is ott tartják a klienst, csak a pénz miatt.
2016. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

A pszichoterápia csak akkor használ, ha motivált vagy a változásra, és együtt akarsz működni a szakemberrel. Néha van olyan, hogy kliens- terap nem alkot jó párost, ilyenkor keresni kell a megfelelő szakembert.

A többihez nem ártana részleteket tudni.

2016. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Csatlakozom a másodikhoz. A terapeuta nem varázsló, nem szerelő, aki megjavít: neked kell elkötelezettnek lenni, bevonódni a terápiába. Valószínűleg ezt nem érezte rajtad, ezért korrektül lezárta. Az én terapom is ezt szokta tenni, ha valakivel nem tud együttműködni, ha a páciens csak hárít és nem akar szembenézni önmagával. Ilyenkor van, hogy csak időre van szüksége és később tudja folytatni. Sok helyen az egyéni terápia előkészítéseképpen csoportot ajánlanak, ami egyáltalán alkalmassá tesz az egyéni terápiára. Az is lehet, hogy csak a terapeutáddal nem illett össze a személyiségetek.


Mindenesetre azzal legyél tisztában, hogy néhány alkalom nem tesz csodát - mással sem. Maximum megindulnak bizonyos folyamatok.

2016. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat,de részleteket nem véletlenül nem írok

Nem indultak meg bizonyos folyamatok.

Ezt mondta.

Meg nem lát motiváltnak.

Ha motivált lennék egyedül is menne és nem kellene szakember.

Nem is segített szembenézni önmagammal.


Nem is vártam csodát. Csak furcsa volt,hogy elküldenek miközben segítségért mentem.

Segítsen változni,elmagyarázni mi miért alakulhatott ki és ,hogy lehet rajta változtatni.


Most meg nem tudom mi legyen.

A gondok megmaradtak,de épp nem gyötörnek.

Majd kicsit később megint a felszínre jönnek.

Pénzem nincs nagyon erre.

Ezzel is sokat vállaltam.

2016. jún. 27. 13:17
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

"Meg nem lát motiváltnak.

Ha motivált lennék egyedül is menne és nem kellene szakember."

Tévedés.

A szakember csak motivált pácienssel tud dolgozni. Te fogsz változni, ezért neked kell motiváltnak lenned a változásra és a közös munkára, nem neki kell felkeltenie az érdeklődésed...vagy noszogatni, hogy ugyan változtass már.

2016. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha én nyitott vagyok arra,hogy segítsen változni vagy valamit amit rosszul élek meg,rosszul értelmezek az miért nem elég?

Ha ez meglenne talán motiváltabb is lennék.

de nem a motiváció volt a gond.

Nem vagyok olyan lelki,érzelmi állapotban,hogy lenne értelme a találkozóinknak.

2016. jún. 28. 12:55
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Nézd, ha mondjuk elhatározod, hogy megtanulsz egy szakmát, az is hosszú távú elköteleződést jelent, és vállalnod kell, hogy együttműködsz az oktatókkal. Ez nem pár alkalmat jelent, hanem hosszú távú elköteleződést.

Egy hatékony terápia minimum fél év... de csak akkor van értelme, ha hajlandó vagy kinyílni, mélyen magadba nézni, érzelmekről beszélni. Ha csak felszínesen cseverészik valaki, akkor a terápia garantáltan nem lesz hatékony.

2016. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem véletlenül mondta amit mondott. Nem tudom milyen problémád van, de sokan szoktak egyéni terápia előtt csoportban kezdeni. Ha olyan problémád van, amivel mások is küzdhetnek, valószínűleg létezik rá önsegítő/önismereti csoport.
2016. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A kórházakban jó szakemberek vannak, és ott nem kell fizetni, ingyen megy az egész. Én is járok az egyik kórházi pszichológushoz. Nézd meg a kórház oldalát, ott van telefonszám általában, és tudsz időpontot kérni.
2016. jún. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem,hogy nem véletlenül mondta,de ne,hogy már mindig másban legyen a hiba.

Vagy tud segíteni vagy nem.


Nem tudom mi legyen,kihez,hova fordulhatnék.

Nem tudom megoldani a dolgokat.

Útmutatást kértem,segítséget,de nem kaptam.

Még csak azt sem mondta el,hogy mi lehet a gond,miben gyökerezik szerinte és azon,hogy lehet változtatni.

És ő még az olcsó volt.


Már látom,hogy nem fogok eljutni senkihez.

Gazdagnak kellene lennem. :-(

2016. júl. 4. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!