Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs étvágyam alig birok...

Nincs étvágyam alig birok enni? Nagyon szorongok? Ismét gyógyszereket kell szednem?

Figyelt kérdés

Szóval kb másfél éve leálltam a gyógyszerekkel teljesen. Egész jól el voltam de most hétvégén ittam pálinkát és vasárnap óta nagyon rosszul vagyok este alig bírok aludni. Már csütörtök van és nem javult a helyzetem.

Iszom az orbáncfű teát meg hasonló dolgokat.

Ha gyógyszereket szedek mint például frontin? Az megoldást jelenthet? Folyton mehetném van nem bírok sokáig egy helyben ülni.



2015. jan. 22. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz (pszichiáter) és mondj el neki mindent és kérdezd meg hogy szerinte mi legyen, aztán még utána is dönthetsz úgy, hogy mégsem akarsz gyógyszert. De saját döntésből, orvosi asszisztálás nélkül semmikép ne szedj semmit! Nyugtatót pláne nem, mert ott nagyon kicsúszhat a kezedből a kontroll! A gyógyszerek is csak addig gyógyszerek, amíg egy hozzájuk értő személy felügyelete alatt használják gyógyításra. Ha hozzá nem értőként önmagadat gyógyítanád vele, az sokszor inkább mérgezés (nyugtatónál mondhatni drogozás).


Vasárnap mi egyéb történt a pálinka iváson kívül?

2015. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pénteken ittam, szombaton volt egy másnaposság.

Vasárnap meg már úgy kelltem hogy tök rosszul vagyok.

Én nem akartam inni haverok erőltették hogy már pedig ma isszunk. De többet nem iszok velük. Rám tört a szorongás. Nagyon nehezen bírok enni, alig bírok aludni.

Nem bírok ezt a telet az a bajom, 2 éve is volt egy hasonló azt egy kapcsolati bizonytalanság hozta létre. Akkor is sírtam és folyton sétálhatnám volt.

2015. jan. 22. 11:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Fel tudod idézni, hogy amikor ittatok, akkor mitől jött elő a szorongás, milyen gondolatok/történések váltották ki? Nyilván az alkohol feloldott benned valami gátat, de azoknál az embereknél, akiknél a gát mögött elég sok rossz dolog is el van ásva, nem biztos, hogy ez jól sül el. Én ahányszor alkoholt fogyasztok, mindig nagyon nagyon szomorú leszek és sírok. Pont azért mert feloldja a gátat és ez van mögötte.
2015. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egész éjszakára emlékszem nem volt rossz emlék.

Leszámítva a másnap reggelt mikor láttam hogy egy barátnőm számára egy fiú azt írja neki szeretlek, az űzenőfalára.

2015. jan. 22. 12:00
 5/11 A kérdező kommentje:

de ez szombat reggel volt, azóta már csütörtök van.

Már lassan 1 hete tart asszem bemegyek orvoshoz és íratok egy kevés szorongás oldót. Ha 1 hétig szedem az segít igaz?

2015. jan. 22. 12:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem lehet, hogy az egésznek semmi köze az alkoholhoz és inkább szerelmi bánatról van szó? Az a megfigyelésem, hogy ha egy párkapcsolatban valami nem ideális, akkor az nagyon meg tudja viselni az embert és nagyon tud tőle szenvedni. A barátnőddel megbeszéltétek a dolgot?


Ha nyugtatót kapsz akkor az gyakorlatilag fél órán/egy órán belül hat, viszont ezektől könnyen függővé válasz és óvatosan kell velük bánni, plusz eléggé tompítanak. De ha antidepresszánst kapnál akkor az csak két hét után fog leghamarabb hatni, de talán még később.

2015. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szerelmes még sose találkoztunk.

Bizonytalanság van bennem és az váltja ki.

De holnap megyek orvoshoz 1 hétig akarom csak szedni vagy akarok egy jó pszihologust ! Félelmeim vannak.

2015. jan. 22. 12:55
 8/11 A kérdező kommentje:
A testem mindenre szorongással válaszol. Nagyon rossz főleg hogy magányos vagyok 1 komoly kapcsolatom volt idáig 18 évesen . De azóta nincs és félek túl ideges vagyok.
2015. jan. 22. 12:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Vasárnap óta erős szorongásom van bármitől rám tör. Reggeltől estig tart és este is alig bírok aludni. Holnap bemegyek orvoshoz muszáj ezzel valamit kezdenem.
2015. jan. 22. 13:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó ötlet ideiglenes megoldásnak a doki, hosszútávon meg tényleg menj el egy pszichológushoz, segít. Már ha épp egy neked megfelelő jó szakembert kapsz ki.

A párkapcsolati problémákat átérzem, 19 évesen nem volt még komolyabb kapcsolatom és nem is hiszem, hogy a közeljövőben lesz. De egy pszichológus segíthet ezt megoldani, mert valószínűleg nem az egész emberiséggel nem klappol valami, hanem bennünk kéne valamit helyre tenni.

Remélem megoldódnak a gondjaid :)

2015. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!