Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom elfelejteni?

Miért nem tudom elfelejteni?

Figyelt kérdés

Egyszer, kb 20 éve, óvodás koromban az anyukámmal elmentünk enni. Amíg anyukám hozott kaját, addig otthagyott, hogy vigyázzak a kabátokra, táskára. A közelben ült egy csapat. Akkor felnőttnek gondoltam őket, de lehet csak azért, mert gyerekként ezt nehéz megállapítani. Rajtam röhögtek és gúnyolódtak, az egyik rám nézett és azt mondta, "Anyád se szeret." és hangosan, fuldokolva röhögtek.

Tök váratlanul, időnként beugrik. Pár napja, mikor felébredtem és félálomban forgolódtam az ágyban, akkor is csak úgy eszembe jutott és egész nap rosszul éreztem magam.

Miért lehet ez?


2014. dec. 24. 00:17
 1/4 anonim válasza:
Nekem is vannak ilyen emlékeim és legtöbbször akkor ugranak be amikor jó kedvem van/valamennyire boldog vagyok,elmegy a kedvem rögtön... :/
2014. dec. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezen kívül minden rendben van az életedben?

Az a csapat tagja volt a világ szellemi sérültjeinek vagy alkoholisták voltak...

Ennél sose legyen rosszabb emléked, nagyobb bajod az életben, ha ez így lesz, akkor mondj hálát annak amiben hiszel!

2014. dec. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az emlékek hatnak mindennapjainkra, akár emlékezünk rá tudatosan, akár nem.

Egy ilyen emlék érzelmi vonzata 3 - 4 terápiás órával átalakítható olyanra, hogy megszűnjék bántó hatása.

2014. dec. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nincs rendben minden... az anyám haldoklik és a fájdalomtól kiabál hajnalonként, a testvérem meghalt nyáron, egy jó barátom szintén élet és halál közt lebeg, a két legközelibb barátom külföldre költözött... és mégis egy 20 évvel ezelőtti emlék foglalkoztat.
2014. dec. 24. 22:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!