Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, az idegösszeomlás...

Úgy érzem, az idegösszeomlás határán vagyok. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

15 éves, nagycsaládos gimnazista lány vagyok.

A gondok nyár elején kezdődtek. Keresztanyukám nem jött el a ballagásomra, emiatt összeveszett apukámmal, így egész nyáron nem mehettem a rokonokhoz, ami eléggé megviselt, mert egyébként sem nagyon szoktam sehova menni, de keresztanyuékhoz sokat jártam, mert unokatesómmal nagyon jóban vagyunk. Így az egész nyaram el lett cseszve.

Aztán jött a suli. Nagyon nagy álmom volt, hogy gimibe mehessek, így örültem hogy felvettek. Kistestvérem viszont nem kicsit felborította a családi rendet, mert váratlanul iskolafóbiás lett: lehetetlen volt elvinni iskolába. Sírt, toporzékolt, volt, hogy hányásig hisztizett. Ha megpróbáltuk elvinni, a földön kellett húzni, mert egyszerűen nem volt hajlandó felállni...így ment ez 2 hónapig. Szerencsére a két tanárnő nagyon megértő volt, sikerült elintézni a dolgot, elküldték öcsémet pszichológushoz, azóta normálisan jár a gyerek iskolába.

Én viszont leamortizálódtam...a családi gondok és az iskola annyira lefárasztottak, hogy az hihetetlen...a gimiben nem tudtam teljesíteni, ahogy kellett volna, betegeskedtem, alig volt olyan hét, ahol ne hiányoztam volna...3 tantárgyból állok bukásra, és 4 a legjobb jegyem..a földrajz a legrosszabb, a tanár igencsak szeret "vicces" helyzetbe hozni diákokat, velem is megtette már párszor. Esküszöm, már rémálmomban is a földrajztanárt látom...elképzelem, hogy ott ülök a teremben, mindenki engem néz és a tanár pedig beszólogat..ha rágondolok máris rámtör a sírógörcs (most is). Én képtelennek érzem magam arra, hogy még egyszer annak az iskolának a kapuján belépjek. Mindenki utál, nyomoréknak tartanak, ráadásul úgy érzem, jogosan, mert minek mentem gimibe ha nem bírom.

Itthon sem tudok megnyugodni, valaki mindig veszekszik valakivel, aki mérges, az a dühét általában rajtam tölti le. Nem szoktam visszaszólni, ha mégis, utána akkora bűntudatom van, hogy megint csak sírni támad kedvem.

Mostanában rengeteget fáj a fejem. Nagyon érzékeny lettem, pedig mindig is egy erős lánynak tartottam magam, de mára bármi apróságon -akár egy képen, zenén vagy videón is- meghatódom/elszomorodom és sírni kezdek. Kiszámíthatatlannak érzem magam, és idegbajosnak. Egyik pillanatban nagyjából minden rendben van, nevetgélek, jól vagyok, utána a hajamat tépem, dobálom a telefonom, mert felhúztam magam, tök apró dolgokon is. Legutóbb reggel ébredés után, valamin annyira beidegesedtem, hogy erőből végigkarmoltam a saját arcom, és a legrosszabb, hogy abban a pillanatban fel sem fogtam, mit teszek, csak amikor már égett a seb..tudom hogy nem kéne, de időnként vagdosom magam. Nem mindenhol, csak a csuklómon, az erek környékén. Többször gondolkoztam már öngyilkosságon, mostanában pedig, ha eszembe jut, hogy megölöm magam, nem az jut eszembe, hogy borzasztó és bűn lenne, hanem valami megmagyarázhatatlan nyugalom tölt el, hogy akkor soha többé nem lennének gondjaim..

Elnézést, ez nagyon hosszú lett, de már nem tudtam, kinek mondhatnám el, ami ennyire nyomja a lelkem..mit tehetnék? Nagyon el vagyok keseredve..:(



2013. dec. 30. 21:48
 1/6 anonim válasza:
Teljesen megértelek, velem is volt ez így. Amikor minden egyszerre összejön. Első és legfontosabb, ne keseredj el, akármennyire is menthetetlennek látod a helyzetet. Egyébként, annyit tudok tanácsolni, hogy ha nyomoréknak tartanak téged, tegyél rájuk magasról. Soha ne akarj senkinek megfelelni. Ha van pár igaz barátod, járj el velük, kapcsolódj ki. A tanáraiddal beszélhetsz az otthoni problémákról (amiket egyáltalán nem kéne magadra venned, ha úgy érzed rajtad vezetik le, szólj nekik, hogy egyáltalán nem veled van a baj, hanem velük, zárkózz be, fülhallgató a füledbe, és ne figyelj rájuk sem) biztosan megértik majd. Tanulás terén, hozd ki magadból a lehető legtöbbet, de ha valamiben 2-est tudsz csak produkálni, akkor annyit. Én is gimis vagyok, továbbtanulásba beleszámít a jegyem már, mégsem tudok jobbat matekból 2-esnél sem magántanárral, sem ha a hajamat kitépem. A hangulatingadozásaid lehetnek a hormonok miatt, mindegy, úgy sem az érdekel mi váltja ki, hanem, hogy nem tudod kezelni őket. Lehetsz ideges, törj össze egy tányért, de magadban ne tegyél kárt. Ha elszomorodsz egy zenén, sírd ki magad, aztán fel a fejjel. A legszomorúbb, hogy soha senkit nem érdekli a másik lelkivilága, ezért se keseredj el. Találj hobbit ami boldoggá tesz, feledkezz bele, csináld amit jónak érzel, ne görcsölj rá semmire, át fogod vészelni, barátaiddal beszéld ezt meg, hidd el, segíteni fognak neked! Kitartás!!!!!:)
2013. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nagycsaládos?


Mé?


Hány unokád van?

2013. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted, nem lehet egyszerű Neked.

Sajnos már én is megjártam a poklot érzelmileg, így tapasztalatokat tudok mondani.

Az a legfontosabb, hohy ne törődj az osztálytársak hülyeségeivel. Tudom, hogy nehéz nem foglalkozni velük, mert a környezeted alkotják. Anno én sem fogadtam meg az ilyesmi tanácsslokat, de nem érte meg.

Azt tudom javasolni, hogy keresd fel az iskolapszichológust. Nekem nagyon sokat segített, hogy ne akadjak ki mindig.

Nekem már a gyermekkorom óta furcsa dolgaim vannak. Egyszercsak skizoid sz3lemélyiségzavarom lett, és deperszonalizálódtam. Valószínűleg a sok szorongás miatt. Ha nagy a feszültség bennem, akkor hallucinálni szoktam.

Ne várd meg, hogy ilyen legyél te is. Kérj segítséget! ;)

2013. dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom, kitől kérhetnénk segítséget, ráadásul nem is érzem azt, hogy egy elmedoki ezen segítene..

Kitöltöttem két depresszió tesztet interneten, mindkettő azt dobta ki, hogy komoly hangulatzavaraim vannak, és orvoshoz kéne mennem, de hova? Iskolapszichológus kizárt, ahogy az is, hogy én még egyszer annak az épületnek a küszöbén áttegyem a lábam... ha látom az iskola épületét már attól görcsbe rándul a gyomrom...inkább felvágom az ereimet, mint hogy mégegyszer oda menjek..:(

2013. dec. 31. 12:02
 5/6 anonim ***** válasza:

És most mit fogsz tenni ha semmit se akarsz tenni?

Na mind, ugysem lehet a kérdésre válaszolni, máshogy kell látni a világot, ugy kell viselkedni és gondolkodni hogy abba ne legyen semmi rossz.

Beszélj egy orvossal. meditálj. keresd máshol a jot, magadba ne pedig a világban stb.

A depresszív "nemakarokélni és futok" komor hangulatot ki lehet javitani, valami okos gondolattal, szal a lényeg az ember okossággal udvariassággal szépséggel sikerrel vagy jó lelkiismerettel tudnak magukból is sok energiát nyerni, energia nélkül nem lehet élni és megfelelni


aztán még itt van ezek is:

- ha nem tudsz csinálni semmit, enni aludni se akkor meditálj és böjtölj, add át magad a szomorúságnak, menj neki szembe, vizsgáld meg jól és csináld ameddig tart, kérj segitséget odaátról is + a böjtölés tisztító hatású

- Ne hallgass senkire akiröl bármi rosszat is érzel, legyen az bárki is, minden ember egyforma.

- Ne félj, mert a félelmet minden ember ösztönösen kihasználja és bűntudatot ébresztenek benned, a bűntudat pedig elpusztit ha hallgatsz a másik emberre, de ha átlátod hogy mit csinál vidáman nevetsz rajta és sosem tud senki sem beoltani.

Az érzéseket sose lehet elrejteni, legyenek azok jók vagy rosszak, rásugárzik a másikra és befolyásolja öt.

- Tedd függetlenné magad a világtól. Ehhez még kissé fiatal vagy, de amit utálsz azt semmiképp se tedd, kerüld a fájdalmat mert minnél többet fáj vagy gyulladt valami annál sérültebb lesz, mindig keresd a legjobb leghasznosabb utat, még ha nehéz is mert utána egyböl megvan a haszna, a jó lelkiismeret ami erőt ad és oszlatja a felhőt.

- A depressziós felhö, akármilyen mély addig tart amig meg nem nyugszol, ameddig nem teszel semmit vasra verve testre leképeződve tart foglyul, de mindig el lehet tüntetni ha valahogy összekapod magad, egy jótettből már csak egy lépés kell hogy egy egésznapi jó hangulattá váljon, mert ilyen a jó lelkiismeret. üdv

2013. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit leírsz, az nem depresszió, nem is pánik. Bárhogy tiltakozol is ( akár a kisöcséd, ahogy leírtad ) épp az iskolapszichológus tudna segíteni. Látod, az öcséden is egy hasonló ember segített. Te is vállald be.
2014. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!