Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogy amint...

Mitől lehet az, hogy amint közelebb kerülök valakihez, rögtön kiábrándulok belőle (lány létemre)? Lehet, hogy tudatalatti dolog, mert félek a kapcsolattól?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy tényleg elég magasan van a mérce, de sokszor alig ismerek valakit csak megtetszik, mégis nagyon gyorsan bele tudok habarodni. Amíg ismerkedünk, beszélgetünk szinte minden gondolatom körülötte forog, de amint szóba kerül egy találkozó, egy pillanat alatt meghátrálok. Nem is értem, hiszen addig csak a jó dolgokat látom benne, de onnantól már nem is látok jót, csak rosszat. Még mielőtt találkoznánk, eldöntöm, hogy nem ő való nekem.

Emiatt persze nem is tud kialakulni kapcsolatom, egyetlen egy volt csak. Akkor is odavoltam érte, de másfél hónap után már egyszerűen semmit nem éreztem, pedig csak szorosabbá kellett volna válnia a kapcsolatunknak.

Visszahúzódóbb típus vagyok, nehezen nyílok meg. Kell hizzá egy kis idő, de utána tényleg teljesen felszabadult vagyok csak ezért nem akarom elsietni a dolgokat.

Lehet hogy ez az egész azért történik tudat alatt, mert félek egy kapcsolattól? Vagy még nem találtam meg azt, akivel tényleg boldog lehetek, csak a szeretetre vágyom?

Nagyon rossz helyzet, mert sokszor kezdeményezek én is, szinte mindig sikeresen, de aztán miattam nem lesz belőle több, mert egy pillanat alatt el tudok felejteni mindent, hogy mi tetszett az illetőben, sokszor már egyenesen taszít. Előtte éltem tévhitben vagy csak utána pánikolok be?

Fogalmam sincs mit tehetnék, már régóta szeretnék egy komoly kapcsolatot, de így képtelenség.:(

19L


2013. nov. 14. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A kérdésedben a válasz. Még éretlen vagy egy komolyabb kapcsolatra. Létezik ilyen.
2013. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

" Amíg ismerkedünk, beszélgetünk szinte minden gondolatom körülötte forog, de amint szóba kerül egy találkozó, egy pillanat alatt meghátrálok. "

Más szóval face-en megtetszik valaki és chateltek.. annyira tipikus.

egyszerű a megoldás, töröld magad facebookról :D vagy csak menj ki a levegőre, mondjuk kutyát sétáltatni vagy valamit, biztos lesz még olyan faszi az utcán aki "régimódi" és leszólít valami hülye indokkal..:) és bumm, csak beszélgetned kell vele, bármennyire is kínos hogy nem csak a profilképét látod hanem a képét is!

2013. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én nem tartom magam éretlennek, szeretnék már régóta komoly kapcsolatot, olyat akivel a jövőmet tervezgethetem és gyerekeket is szeretnék minél hamarabb, ha a fősulit elvégeztem és elkezdjük a saját életünket. Igen többnyire facebookon ismerkedtünk, de a barátommal pl pont nem, szóval arra se lehet fogni.
2013. nov. 14. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a karmád
2013. nov. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te úgy tervezed, hogy fősuli után család, de ez nekem mindig úgy hangzott huszonévesektől, mintha az oroszlán akarná szelídíteni az idomárt. Családhoz keresni partnert, vagy a partner hozza meg a család iránti igényt...

Az egyiket egy ideál megteremtéséhez felhasznált embernek tartom, a másikat pedig a valódi vágynak.

Persze van, hogy elmegy az idő, és akkor az ember kompromisszumokat köt, nem is erről beszélek, hogy az igényekből nem kell lejjebb adni, ha valaki akar valamit.


Igazából egyszerűen nem azok az emberek voltak, akiket te kerestél. Ne a család legyen a cél, hanem egy ember akivel jól érzed magad, és szereted.

A komoly kapcsolat pedig nem attól komoly, hogy vasakarattal eldöntik a felek, hanem erős érzelmi kötődés van, és felelősség vállalás, és leginkább idő...

2013. nov. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál. Lehet, hogy félreérthető voltam. Nem az a cél, hogx család legyen minél hamarabb, hanem az, hogy megtaláljam azt, akivel majd ilyeneket tudok tervezni. Csak azért keverten bele a családod, mert valaki azt írta, hogy nem vagyok elég érett egy kapcsolathoz. Ez pedig biztosan nem igaz. Csupán azt nem tudom, hogy nekem kellene-e változtatnom vagy még tényleg nem találkoztam az igazival.
2013. nov. 15. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:
En is pont ilyen vagyok, egyszeruen taszitanak a pasik a randizgatas fazisaban, meg akkor is, ha elotte odavoltam ertuk. Valosagos undort erzek toluk, pedig alapvetoen semmi baj nincs veluk. Egy ido utan elmulik amugy, bar nagyon nehez elviselni addig a helyzetet. 10bol 9 esetben ki is vagom emiatt szerencsetleneket.
2014. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!