Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék anyósommal?...

Mit tehetnék anyósommal? Alkoholista, már többször volt elvonón, de nem tudja letenni az italt.

Figyelt kérdés
Azt hiszi, nem tudjuk, hogy iszik, ezért titokban csinálja, szóval igazi zugivó. Minden hónapban kórházba kerül valami miatt, gyomorvérzés, veseelégtelenség, májfunkciók, stb. Nem hallgat a szép szóra. Épp kisbabát várunk a fiával, de ez sem hatja meg, hiába érvelek ezzel, hogy fejezze be az önpusztítást. Segítséget kérek!
2009. okt. 7. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Elöször is keményen álljatok elé és mondjátok a szemébe, hogy ha ezt így folytatja, akkor meg fog halni! És tudja e ezt és meg akar e halni.


Elvonón ha jó munkát végeznek, akkor le kell tudniuk szoktatni a piáról, fizikailag. szellemileg más kérdés, mert ha ő pszichésen ezt akarja csinálni, akkor oda inkább pszichológus kell.


De nagyon fontos, hogy ő is akarja, ő is akarjon leszokni, mert a "hozzájárulása" nélkül vagy iszonyúan nehezen vagy inkább nem lehet leszoktatni.


Ez igazából a hülye ember kérdése. Aki nem akarja, hogy segítsetek neki annak nem is lehet. Szerintem el kell kezdenetek magatokkal foglalkozni, meg a gyerekkel. Őt meg a legjobb ha kizárjátok az életetekből. Sok stresszt okozna nektek, illetve a gyereketeknek. Erről a pároddal is beszélni kell, mert nyilván ő az aki kötődik az alkoholista anyjához.


Ha gondolja látogassa meg minden, de a gyerektől maradjon távol. Elég szar egy gyereknek egy alkesz nagyszülő.

2009. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kezelték már a pszichiátrián is, akkor rászokott a xanaxra+még ivott is mellé, a gyógyszert letette,a pia maradt. Mondtuk már neki, hogy ha így folytatja, bele fog halni, de nem érdekli. Most az a legújabb ürügy, hogy a pénztelenség miatt iszik, mert sógornőméket is szinte ők tartják el apósommal, és sógornőm élettársa szinte minden pénzt eljátékgépezik.
2009. okt. 7. 10:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem engedném a gyerekem közelébe. Sajnos az én anyám is iszik, amikor még vele laktam minden héten legalább 1x be volt rúgva, szó szerint menekültem otthonról. Most van egy élettársa és azt mondta mióta vele van nem iszik, de én tudom, hogy iszik, észre veszem a hangján is ha úgy hív fel telefonon, hogy van benne. Én úgy intéztem el a dolgot, hogy oda álltam elé és megmondtam neki, hogy Anyu én tudom, hogy még mindig iszol, de nem érdekel, felnőtt ember vagy azt csinálsz amit akarsz, de azt akarom, hogy amikor velem találkozol vagy látogatóba jössz a kisfiamhoz akkor józanan gyere, mert ha 1x is ki mersz jönni úgy hogy ittál utoljára jöttél. Az én fiam nem fog úgy felnőni ahogy én meg a testvéreim. Sajnos mostanában apukám is elég sokat iszik és neki is elmondtam ugyan ezt. Úgy látszik komolyan vették amit mondtam, mert eddig egyik sem jött piásan hozzánk, de ne is jöjjön. Szerintem neked is ezt kellene tenned. Ülj le vele és mond meg neki, hogy te nem vagy hajlandó őt részegen elviselni, ha józan akkor nyugodtan mehet látogatóba, nem fogod előle elzárni a gyereket sem, de részegen ne merjen oda menni. Nem tilthatod el a gyerektől, hiszen akár milyen is csak a nagyanyja neki, de részegen ne engedd a gyerek közelébe, mert még akaratlanul is kárt tehet benne. Majd most kiderül, hogy ér e neki annyit az unokája, hogy legalább akkor ne igyon ha látogatni megy.

Sajnos én más megoldást nem látok, főleg így hogy már többször volt elvonón. Ha nem akar leszokni és ha nem ismeri be magának, hogy rosszat tesz akkor a szíved, lelked kiteheted nem érsz el nála eredményt.

Remélem tudtam segíteni! Fogadd meg a tanácsom és ne tiltsd egyből a gyerektől, adj neki egy lehetőséget. Vannak még csodák!:)

2009. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érvelhetsz bármivel, nem fogja meghatni a dolog. Az alkoholizmus függőség. Fizikai, és ahogy mondtad, pszichés is. Első lépés az, hogy beismerje hogy alkoholista. Általában nem ismerik be a betegségüket. Sajnos nagyon ismerős a helyzeted. A folyamat vége a biztos halál. Tapasztalatból beszélek. :(
2009. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!