Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Hogy lehetnék...

Mi a bajom? Hogy lehetnék normális? 20f

Figyelt kérdés

Mindig ilyen voltam.

Nem merek idegenekkel beszélgetni, ismerkedni. A szobatársaimmal sem megy. Az egyetemen sem.

Otthon a rokonaimmal semmi gond :)

A régi haverjaimmal valahol a kettő között, de már nincsenek igazándiból... :/


Régebben nem mertem egyedül elmenni sehova se, csak ha először elkísért valaki (új iskola, busz). Aztán utána már nem volt akkora félelmem :)

Most úgy van (kicsit enyhült :)), hogy a kötelező dolgok mennek (az egyetemen intézni valamit,bolt), de sportolni nem tudok elmenni, meg szórakozni :/

Egyedül nem megy, és nincs kivel...

Már itthon ülök egész nap, elegem van belőle! :)


2012. dec. 3. 23:33
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
Valószínűleg az önbizalmad hiányzik. Amit gondolom elvettek korábban. Csak fejben kell rendbe raknod magad és olyanokat kell találnod, akikkel hasonló az érdeklődésed.
2012. dec. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Itt vannak a szobatársaim... imádják ők is a focit. És most?
2012. dec. 3. 23:53
 3/26 A kérdező kommentje:
Meg tudom, hogy mi lenne a jó, de nem megy. Miért?
2012. dec. 3. 23:54
 4/26 A kérdező kommentje:

Ki vette el és hogyan? 2-3 éves koromban? Oviban?

Nem emlékszem, hogy mikor kezdődött... :/

2012. dec. 3. 23:55
 5/26 A kérdező kommentje:

Ez?

[link]

Van néhány dolog, ami nem igaz rám, de nagyjából ilyen... :/

Vagy nem tudom :(

2012. dec. 4. 00:32
 6/26 A kérdező kommentje:

Nem rettegek a kínos helyzetektől.

De lehet, hogy régen ez is volt... már nem emlékszem :/

2012. dec. 4. 00:36
 7/26 A kérdező kommentje:
nem ez, sem valamelyik szorongásos dolog, és nem is önbizalomhiány :/
2012. dec. 4. 00:50
 8/26 A kérdező kommentje:

Gátlásos vagyok?


(most alszom, nem keresek tovább... :))

2012. dec. 4. 01:04
 9/26 A kérdező kommentje:
A gátlásosság egy betegség? Vagy csak tünet?
2012. dec. 4. 01:06
 10/26 anonim ***** válasza:

Szia, én vagyok, aki a másik magánnyal összefüggő kérdést tettem fel, és ott reagáltál rám. :)


Nos, nem vagyok pszichológus, de első benyomásom nekem is szociális fóbia volt problémádra.


A kérdésemnél jelezted hozzászólásodban, hogy csak 3 hónapja tart... de azt nem értem, mi tart azóta? Az, hogy szenvedsz a magánytól? Ugyanis a szorongásaid, melyekről itt írsz, vélhetőleg gyerek korod óta fennállnak, jól értelek?


Tudatalatti feltárással ki lehet deríteni, pontosan mióta tart a szorongásod és mi miatt. A kineziológiai kezelés marha drága -de hatékony, én már próbáltam-, de pl. vannak bár lassabb ütemű, de ingyenes megoldások is: én kontroll nélkül szoktam verset írni időnként, az nagyrészt a gyerek korban tudat alá fojtott kellemetlen emlékeket fedi fel szimbolikus formában, és az embernél ezek mindig kihatnak a későbbi -a trauma, vagy kellemetlen élmény utáni- életre, ezért célszerű tudatosítani, szembenézni vele, megérteni, majd elengedni. :) Így megszűnik az elfojtással kapcsolatos probléma. :) Bár én csak lassan haladok, mert kb. 4-5 knez.kezelésen voltam egykor csupán, versírás segítségével meg lassan haladok az élményfeldolgozásban. De működnek e módszerek. :)Krónikus fizikai betegségek elmulasztására is megoldás a tudatalatti feltárása.

2012. dec. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!